-4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1024 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
1 °C 2 °C 3 °C 3 °C 1 °C
-2 °C 0 °C 0 °C 0 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 25 października 2022 14:14

Mammobus - mobilny gabinet diagnostyczny przyjedzie do powiatu starachowickiego. Bezpłatne badania będą dostępne 4 listopada br. w godzinach 9.00 - 13.00  przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku. Zachęcamy do skorzystania. 

Mammografia jest najskuteczniejszą i najważniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi. Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat, które są najbardziej zagrożone zachorowaniem na raka piersi. W Polsce z bezpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach programu mogą skorzystać kobiety, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu w roku ubiegłym pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Do udziału w programie, nie jest potrzebne skierowanie, a na wizytę trzeba wziąć ze sobą dokument tożsamości i zdjęcia z poprzednich mammografii, tak by można było je porównać z aktualnym wynikiem badania.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 58 325 76 05 lub 58 325 76 02.

Kolejny postój mammobusu w naszym powiecie zaplanowano w Mircu w dniu 30 listopada br.

Harmonogram postoju mammobusu dostępny jest na: https://www.nfz-kielce.pl/aktualnosci-dla-pacjentow/harmonogram-mammobusu/