Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 21 listopada 2022 10:44

Szkoła Podstawowa nr 13 – najmłodsza placówka oświatowa w Starachowicach obchodziła swoje 30. urodziny. Razem z uczniami, nauczycielami i rodzicami, świętowali też przyjaciele. Władze powiatu reprezentował wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

- 30 lat to długi okres w historii działalności każdej placówki oświatowej. To czas, w trakcie którego tysiące uczniów kształciło się w tym obiekcie. To także ogromna wysiłek nauczycieli, którzy przez lata pracowali z młodzieżą. Jako nauczyciel doceniam wagę działalności szkół podstawowych. Sam przez wiele lat w takiej szkole pracowałem i wiem, jak bardzo ważny jest ten etap w życiu młodego człowieka. Czasem to właśnie ten okres decyduje o całym przyszłym życiu – mówił wicestarosta Dariusz Dąbrowski, dziękując wszystkim nauczycielom za przygotowanie młodzieży.

- My jako powiat prowadzący szkoły ponadpodstawowe z tej pracy korzystamy – podkreślał, gratulując wspaniałego jubileuszu i życząc kolejnych, równie radosnych.

Nie był zresztą jedynym, który w tym dniu składał życzenia. Wśród gości obecnych podczas uroczystości byli przedstawiciele władz, kuratorium oświaty, związków zawodowych, zaprzyjaźnionych szkół i placówek, a także byli oraz obecni nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Trudno się zresztą dziwić, bo jak podkreśla jej dyrektor  Sławomir Rymarczyk, szkoła jest obecna w życiu kolejnych pokoleń młodych mieszkańców, wnosi w ich życie fundamentalne zasady społeczne i moralne. Jest szkołą patriotyzmu i odpowiedzialności, zaradności i dzielności, nowoczesności, ofiarności, dobra wspólnego i służby na rzecz środowiska.

A jak to robi, można się było dowiedzieć podczas urodzinowego apelu, zatytułowanego „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Spotkanie w szkole poprzedziła uroczysta msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, a zakończyło zwiedzanie placówki. Jak na urodziny przystało był też jubileuszowy tort i poczęstunek.

Każdy z gości otrzymał jubileuszowe wydanie specjalne gazetki szkolnej „Szczęśliwa 13”, poświęcone w całości szkole. Można dowiedzieć się z niego jakie były jej początki, jak zmieniła się szkoła jak wygląda dzisiaj nauka i jaka jest dziś trzynastka.