Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 23 listopada 2022 08:18

Powiat uruchamia bezpłatne dowozy dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Usługi te będzie świadczyć spółdzielnia socjalna „Integracja”, która w ramach pozyskanego grantu zadba także o integrację międzypokoleniową w placówce. Pierwsze z tego rodzaju spotkań odbyło się już 22 listopada. 

Już od dłuższego czasu trwały rozmowy z rodzicami uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach w sprawie organizacji dowozu na zajęcia. W przypadku wielu rodzin był on problemem. Nie wszyscy bowiem byli mobilni. Z pomocą spółdzielni socjalnej „Integracja” udało się go rozwiązać. To właśnie ona będzie świadczyć takie usługi, na razie na terenie Gminy Starachowice i Gminy Mirzec. 
- Póki co testujemy to rozwiązanie. Jeśli się przyjmie i udźwigniemy je finansowo, będziemy je chcieli rozwijać – zapowiedział starosta Piotr Ambroszczyk.
Spółdzielnia zadba także o integrację międzypokoleniową w placówce. W tym celu będzie organizować spotkania integracyjne z udziałem kadry, uczestników i ich rodziców. Pierwsze tego rodzaju spotkanie odbyło się 22 listopada. Było ognisko i mnóstwo słodkości, a dobra atmosfera udzieliła się wszystkim. 
Nie lada atrakcją był „pokaz magii” przygotowany przez podopiecznych, gromko oklaskiwany przez wszystkich. 
- Chcemy w ten sposób zintegrować środowisko rodziców, bo mamy świadomość, że jest to potrzebne- mówi starosta Piotr Ambroszczyk.