Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 5 kwietnia 2023 09:04

35 pracodawców, ponad 250 ofert pracy i ok. 500 odwiedzających. W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbyły się Regionalne Targi Pracy „Polska – Ukraina”, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach we współpracy z naszym powiatem oraz Powiatowym Urzędem Pracy. Wydarzeniu  patronował starosta Piotr Ambroszczyk. 

Możliwość bezpośredniego kontaktu pracodawcą, wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, prowadzonych przez doradców zawodowych, na których omawiane są sposoby autoprezentacji, zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych czy analizowane są metody skutecznego poszukiwania pracy – to jedne z powodów tak dużego zainteresowania Regionalnymi Targami Pracy, jakie odbyły się 4 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.  
Ciekawe oferty zatrudnienia i aktywizacji zawodowej czekały również na cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy, szukających bezpiecznego miejsca do życia i pracy w województwie świętokrzyskim. Branża budowlana, produkcyjna, gastronomiczno – hotelowa, transportowa i rolnicza – to tam cudzoziemcy najczęściej znajdują zatrudnienie u polskich pracodawców. Od momentu zbrojnej agresji rosyjskiej na Ukrainę, w świętokrzyskich urzędach pracy zarejestrowało się prawie 2 tys. obywateli Ukrainy, z czego blisko 89% stanowiły kobiety. W tym samym czasie, do urzędów pracy w naszym regionie wpłynęło 10 437 zawiadomień od pracodawców o powierzeniu pracy Ukraińcom. 
Regionalne targi Pracy w Starachowicach były elementem projektu Województwa Świętokrzyskiego pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Powiat Starachowicki jest jednym z partnerów zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Od kilku miesięcy prowadzi Centrum Pomocy Uchodźcom, oferując wsparcie obywatelom Ukrainy, którzy trafili do nas po napaści rosyjskiej. A teraz wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy zaangażował się w pomoc podczas organizacji Targów. 
- Cieszę się, że mogliśmy wspólnie realizować to przedsięwzięcie – mówił podczas otwarcia starosta Piotr Ambroszczyk. – Mam nadzieję, że dzięki niemu wiele osób nie tylko obywateli Ukrainy, znajdzie dziś pracę. 


Na odwiedzających targi czekało 35 wystawców, ponad 250 ofert pracy oraz propozycje atrakcyjnych szkoleń i kursów.

 

/Anna Ciesielska/