Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 6 kwietnia 2023 08:53

Ruszyły zapisy na VII Starachowicką Strzałę - wyścig kolarski organizowany przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z naszym powiatem, Urzędem Miejskim w Starachowicach, gminami: Pawłów i Brody, MOSiR w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Zapowiada się kolejne kolarskie widowisko i to przez cały weekend. 28 maja w Starachowicach odbędzie się VII Starachowicka Strzała 2023, a dzień wcześniej w sobotę 27 maja - II Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Oba wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. A wszystko w ramach Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim. 

Zgłoszenia na wyścigi prowadzone są na oficjalnej stronie imprezy http://www.mpszosa.polandbike.pl, w zakładce ZAPISY. 
Cała impreza skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych.


27 maja będą oni rywalizować II Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego, a 28 maja zmierzą się VII Starachowickiej Strzale. 

- Starachowicka Strzała odbędzie się na dwóch dystansach MINI-63 km i MAX-83 km - mówi Grzegorz Wajs, organizator Starachowickiej Strzały. - Trasa jest przepiękna i mocno pofałdowana. Swoją charakterystyką przypomina belgijskie klasyki. Natomiast w sobotę czeka nas widowiskowa jazda indywidualna na czas na dystansie 2 km. 

 

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów będą zlokalizowane przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

W sobotę każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a w niedzielę - pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2023. Najlepsi na podium, zarówno w sobotę i niedzielę, w kategoriach Open wśród mężczyzn i kobiet zdobędą nagrody finansowe.

II Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2023 organizowany jest przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Zachęcamy do zapisów i oczywiście do kibicowania cyklistom. 

Więcej na http://www.mpszosa.polandbike.pl i http://www.facebook.com/Poland.Bike.Road/