Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:39

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, organizowanego pod honorowym patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. 21 kwietnia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach wyłoniono najlepszych uczestników tegorocznego turnieju.

21 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Starachowicach spotkali się najlepsi uczestnicy gminnych eliminacji w całym naszym powiecie. Musieli oni najpierw zmierzyć się z testem z zakresu ochrony ppoż. i bezpieczeństwa, a pięciu najlepszych z każdej z kategorii wiekowej – także na pytania ustne, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. 
I tak, w grupie I (szkoły podstawowe – klasy I-IV), byli to: 

  • Michał Płusa (SP TYCHÓW STARY),
  • Adrian Michta (ZSP w RUDZIE),
  • Michał Niewczas (SP TRĘBOWIEC)

W grupie II(szkoła podstawowa klasy -V-VIII):

  • Mateusz Złotorowicz (ZSP w LUBIENI),
  • Paulina Biernacka (ZSP w JAGODNEM),
  • Dawid Kułaga (SP nr 6 w STARACHOWICACH),

W grupie III (szkoły ponadpodstawowe):

  • Aleksander Cioroch (ZSZ nr 2 w STARACHOWICACH),
  • Bartosz Szymański (ZSZ nr 2 w STARACHOWICACH),
  • Paweł Wolak (I LO w STARACHOWICACH).

- Gratuluję zwycięstwa, chociaż nie ono jest najważniejsze. Tak naprawdę liczy się wiedza oraz świadomość, którą tu nabyliście. Wierzę, że będzie ona owocowała i w razie potrzeby będziecie wiedzieli jak pomóc sobie bądź bliskim – mówił starosta Piotr Ambroszczyk, wręczając nagrody zwycięzcom.

Gratulacje składali też uczniom: zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Suchedniów Mariusz Sołtykiewicz, Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Starachowice Piotr Dygas, przedstawicielka Placówki Terenowej KRUS w Starachowicach, Komendant Powiatowy PSP w Starachowicach mł. bryg. Sławomir Zięba oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Tadeusz Sobczyk. 
Najlepsi z poszczególnych kategorii wiekowych będą niebawem reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich.
W ramach turnieju strażacy z JRG Starachowice zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują do działań ratowniczo-gaśniczych oraz przeprowadzili prelekcję w zakresu szerokorozumianego bezpieczeństwa.

/Anna Ciesielska/