Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 9 sierpnia 2023 09:07

Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem oraz parafią pw. Wszystkich Świętych zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego  w Starachowicach. Odbędą się one 15 sierpnia, tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości. Ich zwieńczeniem będzie wieczorny koncert „Wiązanka dla żołnierza” w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Szczegóły poniżej. 

Obchody rozpoczną się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach (ul. Świętej Barbary 1) o godz. 12.00 (Zbiórka pocztów sztandarowych zaplanowana została godz. 11.45). Po mszy, odbędzie się przemarsz pod pomnik Niepodległości (ul. Konstytucji 3 Maja), gdzie od godz. 13.00 do ok 14.00 odbywać się będą przemówienia oraz składanie kwiatów i zniczy. Zwieńczeniem obchodów będzie wieczorny koncert  „Wiązanka dla żołnierza”– o godz. 18.00 – w Amfiteatrze Parku Miejsku. Na scenie wystąpią: Zespół Estradowy WIARUSY LOK Starachowice oraz „Starachowianie” Teatr Muzyczny nad Kamienną. Wstęp oczywiście jest wolny.

Zapraszamy serdecznie.

Zaproszenie


Treść zaproszenia

Program:

Kościół pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, ul. Św. Barbary 1

11.45 - zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach (ul. Św. Barbary 1)
12.00 - uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach (ul. Świętej Barbary 1)

Pomnik Niepodległości, ul. Konstytucji 3 Maja 

12.45 - przemarsz pod pomnik Niepodległości
13.00 - uroczystości pod pomnikiem Niepodległości - okolicznościowe przemówienia, złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy, program artystyczny
14.00 - zakończenie uroczystości.

Amfiteatr w Parku Miejskim 

godz. 18.00 Koncert  „Wiązanka dla żołnierza”

Wykonawcy:

Zespół Estradowy WIARUSY LOK Starachowice

„Starachowianie” Teatr Muzyczny nad Kamienną.

Wstęp  wolny

Herb Miasta Starachowice

Herb Powiatu Starachowickiego

Logo Parku Kultury