Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 28 września 2023 09:59

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. 
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 23 listopada 2023 roku (10:00-11:15). Szczegóły poniżej.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=83970&p_id=18
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium.
W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.
Nadsyłanie pytań – istnieje możliwość nadsyłania anonimowych pytań dotyczących tematyki webinarium, poprzez elektroniczny formularz, do 17 listopada 2023 roku. Link do strony formularza z pytaniami:
https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=83969&p_id=18

Celem spotkania online (webinarium) jest budowanie odporności seniorów na działania przestępców podszywających się pod pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 22 listopada 2023 roku, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. 
Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić”
Prelegent:
Michał Stępiński – ekspert Departament Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

PROGRAM
23 listopada 2023 roku (czwartek)
9:25 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 - 10:45

  • Chroń swoje pieniądze. Nie daj się oszukać
  • Czym zajmują się Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
  • Czy pracownicy Urzędu KNF kontaktują się z klientami banków?
  • Jak działają przestępcy podszywający się pod Urząd Komisji Nadzoru Finansowego – omówienie zidentyfikowanych przypadków
  • Jak nie dać się oszukać? – najważniejsze zasady postępowania

10:45-10:55 - Przerwa
10:55-11:15 - Pytania i odpowiedzi

Źródło informacji: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego