Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 17 października 2023 10:27

Rusza kolejna inwestycja drogowa w naszym powiecie. 16 października br. przekazany został teren budowy w Mircu Poddąbrowie, gdzie przebudowany zostanie ponad 200 m odcinek drogi powiatowej pomiędzy tą miejscowością a ulicą Langiewicza. Finał prac za ok. 1,5 miesiąca. 

W Mircu Poddąbrowie, na ok. 240 m odcinku drogi powiatowej, pomiędzy ulicą Langiewicza powstanie nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem, pobocza i zjazdy na posesje. A wszystko to w przeciągu 1,5 miesiąca. Zajmie się tym firma Budromost, która 16 października br. przejęła już teren budowy. Koszt prac to ponad 500 tys. zł. Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przy wsparciu Gminy Mirzec. 

Przypominamy, że trwają też prace we wsi Mirzec Malcówki. Na ok. 1,2 kilometrowym odcinku wymieniana jest tam nawierzchnia, powstają nowe pobocza i odwodnienie. 
Planowany jest również remont zjazdów oraz skrzyżowań z drogą gminną. Wartość zadania to prawie 4 mln zł, z czego 70 proc. pokrywa dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg, a na wkład własny złożył się powiat z gminą. Aktualnie położono już pierwszą warstwę asfaltową nawierzchni na części drogi, trwają też prace brukarskie przy umacnianiu rowów, wykonaniu zjazdów oraz poboczy.
Zakończenie robót planowane jest na luty przyszłego roku.