Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 22 listopada 2023 13:12

Starosta Piotr Ambroszczyk spotkał się z dyrektorami jednostek  świadczących pomoc społeczną w naszym powiecie. Okazją był obchodzony 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego.

Świadczenie pomocy społecznej potrzebującym to niełatwe zadanie, wymagające wiedzy z przeróżnych dziedzin, a przede wszystkim ogromnego zaangażowania  i zrozumienia ludzkich problemów. W dodatku nie jest to zwykła praca a powołanie, jak podkreślał starosta Piotr Ambroszczyk podczas spotkania z dyrektorami oraz kierownikami jednostek pomocowych w powiecie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Było ono doskonałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy niosą pomoc potrzebującym m.in. w prowadzonych przez powiat domach pomocy społecznej, .placówkach opiekuńczo – wychowawczych, czy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. I za tę codzienną pracę, troskę i serce  starosta dziękował dyrektorom powiatowych jednostek, a za ich pośrednictwem wszystkim pracownikom służb społecznych. Bo nie ma większego kapitału społecznego, niż ten o który zabiegają oni na co dzień.  
W dowód uznania oraz podziękowania otrzymali oni symboliczne nagrody.