Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 5 marca 2024 09:12

Rusza VI edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, przyznawanej firmom za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca br.

Nagroda ma na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich do rozwoju, postaw proinwestycyjnych, promocja ich innowacyjnych dokonań oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.

Statuetka nawiązuje do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., podkreślając w ten sposób ciągłość produkcji metalowej na naszym terenie przez 2 000 lat. Jej laureaci to prawdziwi kontynuatorzy dawnych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • mikroprzedsiębiorstwo (do 10 zatrudnionych pracowników),
  • małe przedsiębiorstwo (od 11 do 50 zatrudnionych pracowników),
  • średnie przedsiębiorstwo (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników)
  • duże przedsiębiorstwo (powyżej 250 zatrudnionych pracowników).

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Nagrody.

Z wnioskiem o jej nadanie wystąpić mogą: Starosta Starachowicki, Przewodniczący Rady Powiatu, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, instytucje, organizacje gospodarcze oraz korporacje zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, członkowie Kapituły, firmy.

Termin składania zgłoszeń - do 22.03.2024 r.

Zgłoszenia można składać w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2023.

O tym, kto stanie się jej szczęśliwym posiadaczem przekonamy się na uroczystej gali.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i wniosek o przyznanie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”.