Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 7 marca 2024 15:31

Przed nami Świętokrzyskie Targi Edukacyjne i Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych – dwa wyjątkowe wydarzenia, organizowane przez Powiat,  poświęcone prezentacji bogatej oferty edukacyjnej, zarówno ze strony renomowanych uczelni wyższych, jak i znakomitych szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. To  idealna okazja dla uczniów, absolwentów, rodziców, ale też wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem swojej kariery do nawiązania kontaktów, zdobycia cennych informacji oraz podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnej ścieżki edukacyjnej.

14 marca br. odbędą się dwa wydarzenia skierowane do uczniów ostatnich klas, zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych, którzy za kilka miesięcy będą podejmować decyzję w sprawie swojego dalszego kształcenia. Chcemy im pomóc, prezentując aktualną ofertę zarówno szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie, jak i wyższych uczelni, nie tylko w naszym regionie.

I tak, uczniów szkół podstawowych zapraszamy do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach (ul. Szkolna), gdzie od godz. 9.00 do godz. 13.00 będzie prezentowana aktualna  oferta edukacyjna  w naszym powiecie. Można się będzie zapoznać z zasadami rekrutacji, porozmawiać z doradcami zawodowymi oraz wziąć udział w wycieczkach zawodowych do firm.

Z kolei uczniów szkół ponadpodstawowych, zapraszamy do I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, gdzie wspólnie ze Świętokrzyską Grupą Mediową i Politechniką Świętokrzyską organizujemy Świętokrzyskie Targi Edukacyjne. Od godz. 10.00 do godz. 13.00 prezentować się będą  uczelnie wyższe. Swój udział zapowiedziały: Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Rzeszowska, Lotnicza Akademia Wojskowa, Politechnika Częstochowska, Staropolska Akademia Nauk Stosowanych, a także Akademia Nauk Stosowanych.  Nie zabraknie ciekawych pokazów, w tym również z udziałem łazików, bolidów, czy psów robotycznych.

Zapraszamy serdecznie.