Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 10:26

21 kwietnia br. rozpoczął się montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu czyli stalowych łuków, które zwieńczą jego konstrukcję. Prace trwać będą 3 dni. W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest zamkniecie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów łukowych. 

Wykonawcą prac jest firma Trakcja, która rozpoczęła montaż stalowych łuków już w niedzielę z rana. W pierwszej kolejności zamontowane zostały 2 elementy po stronie południowej obiektu, bezpośrednio przy jego podporze.

22 kwietnia br. pojawią się takie same po stronie północnej. W nocy z wtorku na środę planowane jest zamknięcie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów konstrukcji łukowej, w części środkowej. 

Montaż stalowych elemtów łukowych po stronie południowej 

Fot. ZDP w Starachowicach

Finalnie cała konstrukcja będzie podświetlona. Rozpiętość obiektu zaplanowano na około 67 metrów, a długość samej tylko części mostowej szacuje się na 350 metrów (razem z drogami dojazdowymi będzie to 1800 metrów). Na całej długości wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Powstaną także zbiorniki retencyjne na wody deszczowe, łącznie osiem, które mają rozwiązać, problem zalewania tej części miasta. Wszystko to ma być gotowe do końca roku.
Inwestycja opiewa na ponad 70 mln zł. Jest realizowana w ramach w ramach V edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych. Ma pomóc rozwiązać problem korkującego się miasta, podnosząc przy tym jego atrakcyjność inwestycyjną.