Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 24 kwietnia 2024 09:00

Uwaga kierowcy! Od 29 kwietnia br. zamknięta zostanie dla ruchu ulica Piłsudskiego na odcinku od przebudowywanego ronda im. księdza Jerzego Popiełuszki do wysokości budynków gazowni. Spowoduje to także zmianę kursowania linii autobusowych. Trasa zastępcza poprowadzona została ulicami: Na Szlakowisku, al. Armii Krajowej, Jadwigi Kaczyńskiej do ronda Lecha Kaczyńskiego. Przewidywany termin trwania prac to 5 miesięcy.

W związku z budową wiaduktu, od 29 kwietnia 2024r. zamknięta zostanie dla ruchu kołowego ulica Piłsudskiego, począwszy od ronda u zbiegu ulic: Hutnicza-Radomska do wysokości budynków gazowni. Dojazd i dojście do posesji będzie możliwy przez plac budowy.

Schemat nowej organizacji ruchu. Kolorem niebieskim zaznaczony jest przebieg objazdu obowiązującego od 29 kwietnia 2024 r. 

Wprowadzone zamknięcie spowoduje jednocześnie zmianę kursowania linii autobusowych, w przypadku autobusów miejskich już od 29 kwietnia, a w przypadku Powiatowych Linii Komunikacyjnych od 1 maja. Objazd odbywać się będzie ulicami: Na Szlakowisku, al. Armii Krajowej, Jadwigi Kaczyńskiej do ronda Lecha Kaczyńskiego. 
W przypadku Powiatowych Linii Komunikacyjnych wyłączone z ruchu zostaną przystanki: Radomska/Park 01 oraz Radomska/Park 02 (Starachowice Dolne). W ich miejsce wprowadzone zostaną: Policja 01 i Policja 02 znajdujące się przy al. Armii Krajowej. Przy ul. Pasażerowie nie będą już mogli z przystanku przy PGNiG tj. Piłsudskiego/Starostwo 01.  Zamiast niego wprowadzony zostanie przystanek zastępczy na ul. Na Szlakowisku. 

Przebieg tras Powiatowych Linii Komunikacyjnych obowiązujący od 1 maja 2024 r. 

Przewidywany termin trwania prac : 5 miesięcy. Przepraszamy za wynikłe z tego tytułu utrudnienia.