Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 1 marca 2024 15:16

Po raz kolejny nasz PZOZ znalazł się na pierwszym miejscu dziesiątki najlepiej ocenianych podmiotów leczniczych w Polsce w Rankingu Szpitali prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Jest to zasługą wysokich ocen, jakie wystawiły naszej placówce w styczniu pacjentki Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową.


czwartek, 15 lutego 2024 11:20

Starachowicki PZOZ przypomina: to już ostatni moment na skorzystanie z bezpłatnych badań dla osób powyżej 40 roku życia. Tylko do 30 czerwca 2024 r. będzie wykonywana darmowa diagnostyka w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Z badań można skorzystać po raz drugi, jeśli minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań przeprowadzonych w ramach programu. 


środa, 7 lutego 2024 09:43

19 lutego br. ruszą konsultacje społeczne przed wszczęciem procedury w sprawie przyjęcia programu leczenia niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców powiatu starachowickiego. Odbędą się one  w formie badań ankietowych, które potrwają do 20 marca br. Szczegóły poniżej.


czwartek, 1 lutego 2024 15:31

Wymiana instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ogrzewania ciepłej wody użytkowej, montaż powietrznej pompy ciepła, wymiana dotychczasowego oświetlenia na bardziej efektywne LED’owe oraz montaż instalacji fotowoltaicznej to efekt II etapu termomodernizacji starachowickiego szpitala. Inwestycja objęła trzy budynki: D - poradni specjalistycznych i administracji, 
B – diagnostyki i rehabilitacji oraz F – łącznik pomiędzy wymienionymi budynkami. Prace realizowano w drugiej połowie 2023 r. 


czwartek, 18 stycznia 2024 10:25

W starachowickim PZOZ, jak informuje dyrekcja, dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłego dawcy. Serce, wątroba oraz nerki trafiły do czterech różnych biorców ratując im zdrowie i życie. 


czwartek, 11 stycznia 2024 10:18

Oddział Położniczo-Ginekologiczny starachowickiego szpitala rozszerzył zakres oferowanych świadczeń o zabiegi poprawiające komfort życia kobiet. Oprócz pełnego zakresu zabiegów ginekologicznych oferuje także zabiegi uroginekologiczne, w tym leczenie nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów miednicy mniejszej. Szczegóły poniżej.


piątek, 5 stycznia 2024 14:27

Planujesz poród? Nie wiesz gdzie rodzić? Starachowicka "porodówka" zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu"drzwi otwarte".  4 lutego br. przyszli rodzice będą mogli zobaczyć od środka oddziały: Położniczo-Ginekologiczny z Salą Porodową i Neonatologiczny. Ale uwaga! Trzeba się wcześniej zapisać! Szczegóły poniżej. 


środa, 20 grudnia 2023 20:26

Przed nami kolejny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania i walki z chorobami płuc. Tymczasem na oddziale neonatologicznym starachowickiego szpitala działa już sprzęt zakupiony ze środków z 30. finału, ratując zdrowie i życie noworodków.


środa, 15 listopada 2023 10:52

Mieszkanki powiatu starachowickiego nie będą musiały już jeździć do odległych ośrodków, aby wykonać badanie mammograficzne. Niebawem zrobią je u nas, w szpitalu. Powiat pozyskał ponad 750 tys. zł dotacji ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup mammografu i dostosowanie pomieszczeń do wykonywania badań mammograficznych w PZOZ w Starachowicach. 


wtorek, 7 listopada 2023 09:22

Po raz kolejny mieszkanki naszego powiatu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą one wykonywane w mammobusie, który przez trzy dni - od 13 do 15 listopada br. - będzie stacjonował na skwerze po dawnym placu handlowym przy al. Armii Krajowej w Starachowicach.