Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 3 kwietnia 2024 08:15

2 kwietnia br. ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, ocenia stan zdrowia osób stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 23 kwietnia i obejmie ponad 500 osób. 


piątek, 4 sierpnia 2023 14:59

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ostrzega przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych na drogach niemal całej Polski. Wszystko z powodu przygotowań do Wielkiej Defilady pod hasłem Silna Biało-Czerwona, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego.


wtorek, 1 sierpnia 2023 08:18

1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe. Będzie to trening wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania.


wtorek, 20 czerwca 2023 08:30

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 371 osób,  głównie mężczyźni urodzeni w 2004 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.


poniedziałek, 29 maja 2023 14:01

29 maja br. ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, ocenia stan zdrowia osób  stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 20 czerwca br. i obejmie ok 480 osób. 


czwartek, 25 maja 2023 14:11

29 maja br. rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, oceni stan zdrowia osób  stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 20 czerwca br. i obejmie ok. 480 osób. 


czwartek, 25 maja 2023 08:29

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Zajęcia odbywać się będą z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Szczegóły poniżej. 


środa, 26 kwietnia 2023 09:59

Chcesz sprawdzić się jako potencjalny, przyszły wojskowy? Właśnie wystartował projekt "Trenuj jak żołnierz". To ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem". Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem jest jak najszersze przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.


wtorek, 18 kwietnia 2023 09:50

Bezpieczne posługiwanie się bronią, strzelanie z KBKS – u, medycyna pola walki czy elementy taktyki - to tylko niektóre umiejętności, jakie będą mogli nabyć mieszkańcy naszego powiatu, podczas szkolenia proobronnego, jakie odbędzie się 21 maja w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Powiat Starachowicki, a partnerami: Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy Rezerwa w Starachowicach, 103 Batalion Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach i ZDZ w Starachowicach. 


środa, 12 kwietnia 2023 08:51

W budynku przy II LO w Starachowicach, gdzie znajduje się tradycyjna strzelnica, powstanie niebawem też wirtualna. Będą z niej mogli korzystać uczniowie przyszłych oddziałów przygotowania wojskowego, szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu, realizujący zajęcia strzeleckie w ramach edukacji dla bezpieczeństwa ale też inni, m.in. członkowie organizacji prowadzących działalność na rzecz obronności państwa.