We wrześniu i październiku br., jak informuje Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, planowane są kolejne dwie akcje szczepień ochronnych u lisów przeciwko wściekliźnie. Mają one na celu zlikwidowanie występowania choroby na terenie województwa świętokrzyskiego, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażenia nią ludzi.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach informuje o braku przydatności wody do spożycia pochodzącej z ujęcia w Krynkach zaopatrującego w wodę miejscowości: Krynki oraz Brody ulice: Nadrzeczna, Radomska, Ostrowiecka, Starachowicka, Apteczna, Lipowa, Zielna, Stanisława Staszica, Jaśminowa, Parkowa, Jarzębinowa, Leszczynowa. W badanej próbce wody pobranej z hydroforni przy ul. Długiej w Krynkach wykryto obecność bakterii grupy coli i Escherichia coli. Woda z kranu nie nadaje się do spożycia a także do przygotowywania posiłków, do mycia zębów, do mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Może być wykorzystywana tylko do innych celów gospodarczych, jak spłukiwania toalet czy mycia podłóg. Poniżej decyzja PSSE w tej sprawie.
Usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych takich jak osy czy szerszenie to coraz częstsze zajęcie strażaków. Problem stał się na tyle istotny, że Państwowa Straż Pożarna opublikowała komunikat o zasadach interwencji związanych z usuwaniem owadów. Wyjaśnia w nim, że strażacy nie są zobowiązani do wyjazdu do każdego takiego zgłoszenia. Szczegóły poniżej.
Wyruszając na letni wypoczynek pamiętajmy, iż przestępcy nie mają urlopów, korzystają za to z naszego błogiego nastroju i roztargnienia. Szczególnie atrakcyjnym łupem są dla nich dokumenty tożsamości. Dysponując nimi, sprawcy są w stanie wyłudzić kredyt lub pożyczkę, wynająć pokój hotelowy a także wypożyczyć łódź, skuter czy auto z zamiarem przywłaszczenia. Najlepszym sposobem, by udaremnić plany przestępców, a nierzadko również posłać ich za kratki, jest konsekwentne zgłaszanie każdego przypadku utraty dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy czy innego dokumentu do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.
Powiat pozyskał kolejne fundusze, tym razem blisko 100 tys. zł z Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” na wzmocnienie bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, głównie pieszych i rowerzystów. Dzięki tym środkom przebudowane zostanie przejście dla pieszych w okolicy kompleksu edukacyjnego na ulicy Długiej w Starachowicach. Odbędzie się również cykl spotkań edukacyjno - informacyjnych dla seniorów i dzieci oraz specjalistyczne kursy z zakresu kierowania ruchem czy bezpieczeństwa imprez masowych.
Miejscowości: Osiny, Osiny – Mokra Niwa, Trębowiec – Krupów, Tychów Nowy, Ostrożanka, Małyszyn Dolny, Małyszyn Górny i Krzewa w gminie Mirzec na terenie naszego powiatu znalazły się na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ma to związek ze stwierdzeniem choroby afrykańskiego pomoru świń na terenie gospodarstwa w Iłży (powiat radomski). Z uwagi na bliskie sąsiedztwo z naszym powiatem, 3 lipca br. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w tej sprawie.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium pt. „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. III edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji. Spotkanie odbędzie się 11 września w godz. 10.00- 12.30. Wcześniej wymagana jest jednak rejestracja elektroniczna. Szczegóły poniżej.
Poważna kraksa na obwodnicy, dziesiątki rannych, a na drugim końcu powiatu tajemniczy ładunek pozostawiony w szkole, policyjna obława i pożar lasu. W dodatku wszystko jednego dnia, 7 czerwca Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych z udziałem straży, policji, ratowników medycznych i wojska. Wszyscy spisali się świetnie!
Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób, głównie mężczyźni urodzeni w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach informuje, że od 22 do 27 kwietnia br. prowadzona będzie w naszym regionie kolejna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Apelujemy o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką, a także o trzymanie psów na smyczy, a kotów w zamkniętych pomieszczeniach zarówno w trakcie trwania akcji, jak i bezpośrednio 14 dni po jej zakończeniu.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, warunki przechowywania lub dostępu do cookie można określić w ustawieniach konfiguracyjnych przeglądarki