Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 13 czerwca 2024 09:37

„Nasz sąsiad wilk” to hasło, które przyświecało w tym roku Festynowi Ekologicznemu „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanemu przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. Starosty Starachowickiego Piotr Babickiego. Po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję przeżyć niezapomniane przygody i zdobyć cenną wiedzę o otaczającej ich przyrodzie. 


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:05

Za nami XVIII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


wtorek, 4 czerwca 2024 10:39

"Nasz sąsiad wilk" - to hasło tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego "Zaginiony świat naszej Ziemii", organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. starosty Piotra Babickiego. Impreza odbędzie się 12 czerwca br. na terenie Archeoparku. Zapraszamy na nią gorąco najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.   


poniedziałek, 3 czerwca 2024 08:08

Powiat Starachowicki w 2024 roku otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 15 000,00 zł z dotacji celowej budżetu państwa w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.


wtorek, 21 maja 2024 09:39

Za nami XXX, jubileuszowy Konkurs Łamigłowy czyli ogólnopolskie zmagania twórczego i logicznego myślenia uczniów szkół podstawowych z całej Polski, które już od 30 lat organizowane są w Starachowicach, w gościnnych progach Zespołu Szkół Społecznych STO. W tym roku patronował im starosta Piotr Babicki. 


czwartek, 16 maja 2024 12:32

Młodzież z naszych szkół ponadpodstawowych poznaje historię górniczą Starachowic. Właśnie ruszył projekt „Młodzież SZYBuje”, realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach w ramach obchodów 400 –lecia Wierzbnika. 16 maja odbyły się pierwsze wykłady z udziałem uczniów I LO i ZSZ nr 2 w Starachowicach. W planach jest także mobilny spacer historyczny i konkurs literacki na fragment pamiętnika „Dzień z życia górnika”. 


czwartek, 18 kwietnia 2024 07:30

Wojciech Kubik ze Szkoły Podstawowej w Łomnie został zwycięzcą XVII Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego. 17 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie turnieju połączone z wręczeniem nagród. 


piątek, 12 kwietnia 2024 15:11

Za nami kolejny, VIII Turniej Samochodowej Wiedzy Technicznej, organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Wiktor Skura z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Reprezentant naszego powiatu - Dawid Borowiec - był tuż za nim. Nagrody wręczył zwycięzcom wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


wtorek, 9 kwietnia 2024 08:43

Masz szansę reprezentować Polskę na światowej scenie ONZ jako Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego w Nowym Jorku! 


czwartek, 4 kwietnia 2024 15:48

Ruszają wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego. Do obsadzenia jest jeszcze 5 mandatów. Kandydatów na radnych można zgłaszać do 12 kwietnia br. Cztery dni później rozpocznie się kampania wyborcza. Głosowanie odbędzie się 29 kwietnia br. Szczegółowy kalendarz wyborczy poniżej.