Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 13 listopada 2023 09:27

11 listopada Powiat Starachowicki świętował 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej właśnie okazji odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a później uroczysty przemarsz, składanie kwiatów i defilada pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. 


piątek, 3 listopada 2023 08:56

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się tak jak co roku 11 listopada. Dokładny program uroczystości przedstawiamy poniżej. 


wtorek, 26 września 2023 07:30

28 września br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


czwartek, 21 września 2023 15:01

Zapraszamy na uroczyste obchody 84 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło w Wąchocku i koło w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starachowice, które odbędą się 27 września 2023 r. na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku.  Patronat honorowy sprawują nad nimi: Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela. Szczegółowy program poniżej. 


wtorek, 19 września 2023 12:16

Grafika zaproszenia, uwzględniająca napis zaproszenie, krzyż BCH, a także nazwę wydarzenia - 79 rocznica bitwy Batalionów Chłopskich pod Tychowem Nowym. W prawym górnym rogu herby: powiatu i gminy MirzecOgólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich Zarząd Koła w Starachowicach, Starosta Starachowicki  Piotr Ambroszczyk i Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn zapraszają na uroczyste obchody 79. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka’’. Uroczystość odbędzie się 24 września br. (niedziela) przy pomniku Batalionów Chłopskich - na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary. Szczegółowy program poniżej. 


poniedziałek, 11 września 2023 09:36

Przed nami kolejne obchody Dnia Sybiraka i 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Odbędą się one tradycyjnie 17 września w kościele pw. Wszystkich Świętych i przy Krzyżu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


piątek, 1 września 2023 14:26

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.


wtorek, 29 sierpnia 2023 08:50

31 sierpnia br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


wtorek, 29 sierpnia 2023 08:45

W tym roku przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej i obrony Starachowic. Zachęcamy do udziału w obchodach, które organizują Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Park Kultury. Dokładny program poniżej. 


środa, 16 sierpnia 2023 08:57

Za nami kolejna, 103 rocznica Bitwy Warszawskiej oraz obchodzonego w tym dniu Święta Wojska Polskiego. Mieszkańcy powiatu, tak jak co roku, wzięli udział w uroczystościach, jakie odbyły się najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych, a później pod pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. Władze powiatu reprezentował starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną i z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem.