Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 14 marca 2023 15:53

Termomodernizacja budynku, zmiana sposobu jego ogrzewania, remont pomieszczeń, dachu, wiat, ogrodzenia czy placu manewrowego – to tylko część prac, jakie zostaną wykonane w ramach poprawy skuteczności dostępu do infrastruktury drogowej poprzez modernizację bazy materiałowo-sprzętowej ZDP w Starachowicach. 14 marca br. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym DEMAX ze Starachowic, które będzie wykonawcą tego zadania. Przewidywalny termin zakończenia prac, to kwiecień 2024r. 


wtorek, 14 marca 2023 09:10

Powiat Starachowicki zachęca do wsparcia lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu corocznych PITów. Udostępniamy bezpłatny program do rozliczania PIT - PITax.pl Łatwe podatki - który ułatwi skuteczną zbiórkę 1,5% podatku dla lokalnych organizacji z terenu naszego powiatu.


piątek, 10 marca 2023 10:00

W Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie – Godowie rusza całodobowa opieka wytchnieniowa dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych z powiatu starachowickiego. Osoby zainteresowane tą formą wsparcia mogą już składać wnioski.


czwartek, 9 marca 2023 09:08

Wprawdzie Dzień Kobiet już za nami, ale temat jest na tyle uniwersalny, że publikujemy go dziś, wierząc że zainteresuje nie tylko panie. To finansowy portret kobiety, opracowany przez BIG InfoMonitor w ramach programu edukacyjnego „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”. A zatem gdy co trzeci mężczyzna deklaruje, że nie martwi się o pieniądze, wśród pań w takiej sytuacji jest 28 proc. Ale mimo, że żyją skromniej, zdecydowanie rzadziej wpadają w pętlę zadłużenia, a suma ich zaległości - 25 mld zł jest ponad dwukrotnie niższa niż mężczyzn – pokazują dane BIG InfoMonitor i BIK. Jak to jest możliwe? 


wtorek, 7 marca 2023 15:22

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. W województwie świętokrzyskim odbędą się one w dniach 17-18 marca (sobota-niedziela) w Pińczowie, na Hali widowiskowo-sportowej. 


środa, 1 marca 2023 15:30

Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć o żołnierzach wyklętych. 1 marca br. odbywały się uroczystości poświęcone tym niezłomnym bohaterom. Starachowickie obchody, w których uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk, przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach wspólnie z Gminą Starachowice. 


wtorek, 28 lutego 2023 08:33

Zalew w Brodach (Fot. archiwum)Zazwyczaj kojarzą się z ekskluzywnymi rejsami po morzu. Niewielu ma jednak świadomość, że coraz więcej mieszkańców naszego powiatu posiada jachty, choć nie te zaliczane do luksusowych. Tylko w ubiegłym roku zarejestrowaliśmy 19 nowych „jednostek pływających”. 


poniedziałek, 27 lutego 2023 15:27

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, święto „trzeciego sektora”. Jest to doskonała okazja by podziękować wszystkim organizacjom pozarządowym działającym w naszym powiecie za ich ogromną pracę na rzecz mieszkańców.


poniedziałek, 27 lutego 2023 12:42

Plakat Dzień Kobiet w Starachowicach health&beauty 20238 marca to wyjątkowa data - tego dnia celebrujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Specjalnie dla Pań w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach przygotowane zostaną specjalne punkty health&beauty, z których będzie można skorzystać w w godz. 15.00-19.00. Szczegóły poniżej. 


piątek, 24 lutego 2023 11:48

Budowa wiaduktu za chwilę stanie się faktem. Powiat jest na etapie wyłaniania wykonawcy. Swoje oferty złożyło pięć firm. Ceny wahają się od ponad 70 mln zł do ponad 97 mln zł, ale - co ważne - wszystkie mieszczą się w założonym 100 mln budżecie. Mamy więc finansową gwarancję na zrealizowanie tej inwestycji.