Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 czerwca 2023 10:21

22 czerwca br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


środa, 21 czerwca 2023 10:06

W naszym szpitalu w jeden weekend dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłych dawców. Serce, dwie wątroby oraz cztery nerki trafiły do siedmiu różnych biorców ratując im życie, jak informuje PZOZ w Starachowicach. 


wtorek, 20 czerwca 2023 15:04

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się 20 czerwca 2023 r. budowa wiaduktu w Starachowicach, a wraz z nim szeregu innych zadań, poprawiających warunki obsługi i rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Starachowicki w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych.


wtorek, 20 czerwca 2023 08:30

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 371 osób,  głównie mężczyźni urodzeni w 2004 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.


poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:02

Mieszkańcy powiatu po raz kolejny upamiętnili żołnierzy Armii Krajowej, walczących pod komendą Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. W trzydniowych uroczystościach Wykus 2023, organizowanych przez Środowisko AK "Ponury"-"Nurt" oraz obwód świętokrzyski ZHR, nie mogło zabraknąć też władz powiatowych, zwłaszcza że patronat nad nimi sprawował również starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:01

Nieopodal wejścia do dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, odsłonięto tablicę poświęconą inż. Antoniemu Chmielnickiemu, współtwórcy całkowicie polskiej konstrukcji ciężarówki – STARa 200 i jego wariantów. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Specjalnie na tę okoliczność zjawił się  również jeden z uczestników Legendy STARa – Paweł Gołębiowski – właściciel dwóch prototypów , jakie powstały w końcowej fazie działalności FSC - z silnikiem 359 z turbodoładowniem i odchylaną kabiną nad którą pracował nasz legendarny konstruktor. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 11:40

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinarium (seminarium online) „Okazja czy oszustwo? Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną” organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny  i Polityki Społecznej. Webinarium odbędzie się 21 czerwca 2023 r. (10:00-14:10).Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 czerwca 2023 15:19

Za nami XVII Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego. Ich zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Indywidualnie najlepsza okazała się Natalia Dąbrowska - reprezentantka II LO w Starachowicach, które zajęło w turnieju III miejsce. 


środa, 14 czerwca 2023 13:52

Lekarze nie mają wątpliwości - lepiej zapobiegać niż leczyć. W Polsce dostępnych jest sporo programów profilaktycznych. Problem w tym, że niewielu pacjentów o nich wie, a jeszcze mniej z nich korzysta. Dlatego przypominamy z jakich bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby ubezpieczone w ramach programów profilaktycznych, realizowanych przez NFZ.


środa, 14 czerwca 2023 13:23

Zakończyła się przebudowa wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym oraz poruszającym się na wózkach.