Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:18

Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W uroczystościach, które odbyły się tradycyjnie w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych, a potem pod Krzyżem Katyńskim uczestniczył członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. 


poniedziałek, 15 kwietnia 2024 12:10

Już po raz drugi Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach było gospodarzem regionalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024 w województwie świętokrzyskim. 11 kwietnia br. odbyła się tu konferencja pt.: „Od historii przemysłu do przemysłu kultury. Sposoby wykorzystania dziedzictwa postindustrialnego w regionie świętokrzyskim” z udziałem prelegentów z całego regionu, ale też władz powiatowych.


piątek, 12 kwietnia 2024 15:11

Za nami kolejny, VIII Turniej Samochodowej Wiedzy Technicznej, organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Wiktor Skura z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Reprezentant naszego powiatu - Dawid Borowiec - był tuż za nim. Nagrody wręczył zwycięzcom wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


czwartek, 11 kwietnia 2024 09:02

Do końca 2024 r. wydłużone zostało zawieszenie opłat w Szkole Rodzenia, funkcjonującej przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie Panie, nie tylko z naszego regionu. Warunek jest jeden muszą zadeklarować chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową starachowickiego Szpitala. Szczegóły poniżej. 


środa, 10 kwietnia 2024 13:51

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 


środa, 10 kwietnia 2024 11:03

Znamy już prawie cały skład Powiatowej Rady Seniorów. Starosta Piotr Ambroszczyk wybrał już 14 radnych, co potwierdził zarządzeniem w tej sprawie. Wciąż jednak do obsadzenia pozostaje jeszcze 1 mandat. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 kwietnia br. Szczegóły poniżej.


wtorek, 9 kwietnia 2024 09:22

28 kwietnia br. w Restauracji PATIO w Starachowicach odbędzie się wyjątkowy "Koncert muzyki filmowej w ciemności", organizowany przez Park Kultury. Zespół Quartet YESEi przeniesie słuchaczy w świat emocji i historii, zapisanych w dźwiękach wielkich produkcji filmowych. Bilety na to wydarzenie na stronie: parkkultury.starachowice.eu - zakładka KUP BILET oraz bezpośrednio przed koncertem. Szczegóły poniżej.


wtorek, 9 kwietnia 2024 08:50

13 kwietnia br. (sobota) odbędą się doroczne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Starachowicach, organizowane przez Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, 
Parafię Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Dokładnyh program prezentujemy poniżej. 


wtorek, 9 kwietnia 2024 08:43

Masz szansę reprezentować Polskę na światowej scenie ONZ jako Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego w Nowym Jorku! 


poniedziałek, 8 kwietnia 2024 10:01

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „STAR-MAX” Rafał Derlatka & Arkadiusz Dwojak, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe „ZAPAŁA” i Merkson Sp. z o.o. - to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2023. Wręczenie statuetek odbyło się 5 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach z udziałem artystów Łódzkiego Teatru Piosenki.