Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 11 stycznia 2024 10:18

Oddział Położniczo-Ginekologiczny starachowickiego szpitala rozszerzył zakres oferowanych świadczeń o zabiegi poprawiające komfort życia kobiet. Oprócz pełnego zakresu zabiegów ginekologicznych oferuje także zabiegi uroginekologiczne, w tym leczenie nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów miednicy mniejszej. Szczegóły poniżej.


czwartek, 11 stycznia 2024 09:08

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje programy mieszkaniowe z pakietu „Samodzielność– Aktywność – Mobilność!” (S-A-M) - „Mieszkanie dla absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”. 
Inicjatywy służą rozwiązaniu jednego z najbardziej istotnych problemów czyli braku mieszkania, w szczególności spełniającego indywidualne kryterium dostępności. Zachęcamy do zapoznania się z informacją o nich i skorzystania. 


wtorek, 9 stycznia 2024 15:23

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium czyli spotkanie online pn. „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Odbędzie się ono 22 stycznia br. w godz. 17:00-18:30. Wymagana jest rejestracja poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 9 stycznia 2024 15:16

Zarząd Powiatu w Starachowicach w dniu 9 stycznia 2024 r. powołał Komisję Konkursowej w celu opiniowania ofert na realizację zadań publicznych zleconych przez Powiat Starachowicki do realizacji organizacjom pozarządowym  oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku  publicznego i o wolontariacie w 2024 roku.
Szczegóły w uchwale załączonej poniżej.


wtorek, 9 stycznia 2024 12:32

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku! Nie pozwól ukraść swojej tożsamości! Związek Banków Polskich zachęca do korzystania z systemów: Dokumenty Zastrzeżone i Zastrzegania Kart. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 8 stycznia 2024 10:24

Uwaga kierowcy! Od 15 stycznia do 15 marca zamknięta będzie dla ruchu ulica Kanałowa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Radomską aż do budynków firmy Starpap. Ma to związek z budową wiaduktu. Szczegóły poniżej. 


piątek, 5 stycznia 2024 14:27

Planujesz poród? Nie wiesz gdzie rodzić? Starachowicka "porodówka" zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu"drzwi otwarte".  4 lutego br. przyszli rodzice będą mogli zobaczyć od środka oddziały: Położniczo-Ginekologiczny z Salą Porodową i Neonatologiczny. Ale uwaga! Trzeba się wcześniej zapisać! Szczegóły poniżej. 


czwartek, 4 stycznia 2024 15:45

4 stycznia br. odbyło się oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy, która powstała przy II LO w Starachowicach w ramach programu „Strzelnica w powiecie”. To pierwszy taki obiekt w naszym powiecie. Ma on służyć zarówno uczniom, jak i organizacjom prowadzącym działalność na rzecz obronności państwa. 


środa, 3 stycznia 2024 15:17

1 stycznia 2024 roku weszła w życie nowa forma pomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, czyli świadczenie wspierające. Jego przyznanie będzie zależne od  poziomu potrzeby wsparcia, określanego przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Wnioski o wydanie decyzji można składać za pośrednictwem Powiatowego Zespołu w Starachowicach. Pierwsze osoby skorzystały już z tego. 


środa, 3 stycznia 2024 09:48

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk zaprasza osoby reprezentujące organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3. ust. 3 ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach Komisji Konkursowej powoływanej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych, zlecanych przez Powiat Starachowicki.