1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1007 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
-1 °C -1 °C -1 °C -3 °C 2 °C
-4 °C -3 °C -7 °C -9 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 7 września 2021 12:31

Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa świętokrzyskiego zachęca mieszkańców do udziału w badaniu preferencji komunikacyjnych. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie: http://ankiety.swietokrzyskie.pro/ankieta-preferencji-przewozowych. Formularz będzie aktywny do 31 grudnia br. 


wtorek, 7 września 2021 11:13

Claudio Bohórquez i Mateusz Makuch podczas koncertu 4 września na hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wspaniały koncert pn.„Krzysztof Penderecki im memoriam” w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Artyści z zespołu Penderecki Trio zagrali w pierwszą rocznicę śmierci Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Ich występ uświetnił galę wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. 


wtorek, 7 września 2021 11:06

Tegoroczni laureaci nagrody ze starostą, wicestarostą i przewodniczącą Rady Powiatu Speak Out Marta Szymańska – Baran, Fundacja – Agencja Rozwoju Regionalnego, PPHU Perfopol sp. z o.o. oraz Odlewnie Polskie S.A. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2020. Wręczenie statuetek odbyło się 4 września br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, której towarzyszył koncert w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 


poniedziałek, 6 września 2021 10:08

Grafika konsultacje społeczne z NGO14 września br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędą się konsultacje Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok. Będziemy rozmawiać m.in. na temat problemów, jakie napotykają organizacje podczas realizacji zadań publicznych zleconych przez Powiat w 2021 r.  w związku z sytuacją panującą w kraju i wprowadzonym stanem epidemicznym, stanu realizacji zadań zleconych w obecnym roku oraz założeń do Rocznego Programy Współpracy na 2022 rok. Początek spotkania – godz. 14.00. Zapraszamy do udziału.


piątek, 3 września 2021 10:59

Pojazdy na muzeum Aż 150 pojazdów, w tym ponad 30 STARów wzięło udział w 7. Legendzie STARa, Zlocie Pojazdów Zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Nowością tegorocznego zlotu były jazdy terenowe na dawnym torze prób w Wąchocku.  


środa, 1 września 2021 14:26

Zbiorowe zdjęcie awansowanych i nominowanych Dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego starosta Piotr Babicki wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim wręczyli nominacje nowo wybranym dyrektorom trzech powiatowych placówek – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Podziękowali również za pracę wieloletniej dyrektor poradni – Grażynie Jabłońskiej, która odeszła na zasłużoną emeryturę.


środa, 1 września 2021 10:48

Wicestarosta, starosta i dyrektor muzeum zapraszają na galę i koncert4 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia organizowane przez Powiat Starachowicki - wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” i koncert „Krzysztof Penderecki in Memoriam” w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.


piątek, 27 sierpnia 2021 09:30

Starosta podpisuje wnioskiPowiat stara się o pieniądze z Rządowych Funduszy: Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu, na inwestycje o łącznej wartości ponad 100 mln zł. Faktyczna realizacja zadań zależeć będzie od uzyskania dofinansowań.


wtorek, 24 sierpnia 2021 12:42

Spotkanie w sprawie budowy dróg rowerowych 23 sierpnia br. z inicjatywy i na zaproszenie Powiatu Starachowickiego odbyło się kolejne z cyklu spotkań dotyczących planowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy sieci dróg rowerowych na obszarze Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. 


poniedziałek, 23 sierpnia 2021 16:00

Grafika sesja Rady Powiatu 26 sierpnia br. o godz. 9.00 rozpocznie się XXXII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Będzie transmitowane na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek prezentujemy poniżej.