-4°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1044 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
0 °C 1 °C 4 °C 4 °C 5 °C
-11 °C -5 °C -1 °C 2 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 14 listopada 2022 08:38

Szkolne Centrum Strzelectwa dla szkół czy Wojskowe Targi Pracy – w ten sposób powiat dokłada swoją cegiełkę do zwiększania obronności naszego kraju.


czwartek, 10 listopada 2022 14:09

Każdy kto jest rodzicem wie jak trudno wytłumaczyć 4 czy 5 -latkowi czym jest niepodległość. W dwujęzycznym żłobku i przedszkolu „Kreatywne  Nutki” z oddziałami integracyjnymi dla dzieci z autyzmem w Starachowicach robią to znakomicie, o czym przekonał się osobiście starosta Piotr Ambroszczyk zaproszony do udziału w akcji „Szkoła do Hymnu”.


czwartek, 10 listopada 2022 14:07

Nie każdy powiat może poszczycić się taką placówką, jak Państwowe Ognisko Plastyczne, a już na pewno z tak cenionymi artystami, jak Marcin Bondarowicz, który niedawno zdobył główną nagrodę Award of Excellence w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych w Timişoarze (Rumunia). 


czwartek, 10 listopada 2022 09:09

Spółdzielnia socjalna „Integracja”, Stowarzyszenie „Edu – Rozwój” przy ZSZ nr 3. Stowarzyszenie „Zdrowy Kręgosłup” przy MOGKiK oraz Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy III LO w Starachowicach będą realizować „Mikrogranty - lokalne inicjatywy społeczne w Powiecie Starachowickim”. 9 listopada br. w obecności starosty Piotry Ambroszczyka podpisały one umowy ze Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg”. W ramach pozyskanych funduszy będą rozwijać różne formy wolontariatu.


środa, 9 listopada 2022 09:12

Zbliża się Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach i Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Z tej właśnie okazji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach zachęca do poszerzenia wiedzy na temat zjawiska narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.


środa, 9 listopada 2022 08:46

Jubileusz 15 – lecia swego istnienia obchodzi w tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach. Z tej właśnie okazji, 7 listopada br. w Hotelu Europa odbyła się uroczysta gala, na której wręczone zostały po raz pierwszy w historii „Złote Sowy” – specjalne nagrody dla wykładowców oraz słuchaczy. Jedną z nich wyróżniony został wicestarosta Dariusz Dąbrowski – wykładowca a zarazem Przewodniczący Rady Naukowej UTW.


wtorek, 8 listopada 2022 09:34

Rozpoczął się sezon grzewczy. Wraz z jego nastaniem wzrasta liczba przypadków zatrucia tlenkiem węgla i pożarów budynków. Stąd apel  Wojewody Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z urządzeń grzewczych. W wielu przypadkach udałoby się uniknąć pożarów, gdyby właściciele obiektów dbali o kominy odprowadzające produkty spalania z pieców ogrzewających ich domy. Warto zaopatrzeć się również w czujniki tlenku węgla i dymu. Szczegóły w materiałach poniżej. 


poniedziałek, 7 listopada 2022 13:00

Lubisz kręcić film? Jesteś kreatywny? Myślisz nieszablonowo? Masz pomysł, jak przekonać dorosłych do odpowiedzialnego zachowania na drodze? To coś dla ciebie! Weź udział w organizowanym przez nas konkursie „Krótki film o bezpieczeństwie”. Na prace czekamy do 15 grudnia br.


poniedziałek, 7 listopada 2022 12:29

Dwie-Odznaki-Honorowe-Wojewodztwa-Swietokrzyskiego-leza-w-otwartych-pudelkachDo 15 listopada br. można składać wnioski o nadanie Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego. Jest to szczególne wyróżnienie ustanowione przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego za zasługi w działalności państwowej i społecznej na rzecz rozwoju naszego regionu. 


poniedziałek, 7 listopada 2022 12:10

Ocena pracy nauczyciela i dyrektora w świetle nowych przepisów, kształcenie uczniów niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych czy Zintegrowany System Kwalifikacji – to główne tematy poruszane podczas spotkania Rady Dyrektorów ds. Szkolnictwa Zawodowego przy Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty, jakie odbyło się 4 listopada br. w Centrum Kształcenia Zawodowego  w Starachowicach. Uczestniczył w nim również starosta Piotr Ambroszczyk.