Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 14 sierpnia 2023 09:27

Ogłoszenie otwartego naboru Partnera spoza sektora finansów publicznych


piątek, 11 sierpnia 2023 14:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej preferencji komunikacyjnych mieszkańców województwa. Badanie to pozwoli na rozpoznanie aktualnych potrzeb transportowych oraz będzie miało wpływ na poprawę dotychczasowych usług przewozowych.


piątek, 11 sierpnia 2023 14:04

Trzy mirzeckie zespoły: „Daleko jeszcze…?”, „Happy” oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Magia Italiana” we włoskim Rimini. To duży sukces i wyróżnienie, także dla naszego Powiatu, za co dziękował im m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski podczas spotkania w Urzędzie Gminy w Mircu. 


czwartek, 10 sierpnia 2023 15:42

Inauguracyjne posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Starachowickim odbyło się 8 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować za pracę dotychczasowym jej członkom. 


środa, 9 sierpnia 2023 09:07

Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem oraz parafią pw. Wszystkich Świętych zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego  w Starachowicach. Odbędą się one 15 sierpnia, tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości. Ich zwieńczeniem będzie wieczorny koncert „Wiązanka dla żołnierza” w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 8 sierpnia 2023 15:22

Już 112 pojazdów, w tym 65 ciężarówek, zostało zgłoszonych na 9. Legendę STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Znowu „idziemy na rekord”. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród fanów motoryzacji. Po raz kolejny zyskała też wsparcie Fundacji Orlen. 


wtorek, 8 sierpnia 2023 10:06

Mieszkańcy Starachowic uczcili 80. rocznicę rozbicia niemieckiego więzienia przez oddział partyzancki Antoniego Hedy „Szarego”. W uroczystościach, jakie odbyły się 7 sierpnia uczestniczył członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan.  


poniedziałek, 7 sierpnia 2023 14:55

Wprawdzie wciąż jeszcze żniwa, ale trwają już intensywne przygotowania do Powiatowo - Gminnych Dożynek. W tym roku odbędą się one 3 września, a ich gospodarzem będzie Gmina Mirzec. 


poniedziałek, 7 sierpnia 2023 13:55

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski, wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem oraz przewodniczącą Rady  Bożeną Wroną uczestniczył w kolejnych, XXIII Dniach Pawłowa. Impreza gromadzi co roku pokaźne grono mieszkańców, którzy oprócz lokalnych artystów, mogą obejrzeć także koncerty artystów polskiej sceny muzycznej. Tym razem byli to Enej i Czadoman. 


poniedziałek, 7 sierpnia 2023 13:51

Zespoły ludowe z gminy Mirzec oraz sąsiednich gmin powiatu starachowickiego prezentowały się podczas Powiatowego Festiwalu Kultury Ludowej, jaki odbył się w sobotę 5 sierpnia w Małyszynie. Ich występom przyglądał się m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski.