Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 10 listopada 2022 09:09

Spółdzielnia socjalna „Integracja”, Stowarzyszenie „Edu – Rozwój” przy ZSZ nr 3. Stowarzyszenie „Zdrowy Kręgosłup” przy MOGKiK oraz Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy III LO w Starachowicach będą realizować „Mikrogranty - lokalne inicjatywy społeczne w Powiecie Starachowickim”. 9 listopada br. w obecności starosty Piotry Ambroszczyka podpisały one umowy ze Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg”. W ramach pozyskanych funduszy będą rozwijać różne formy wolontariatu.


środa, 9 listopada 2022 08:46

Jubileusz 15 – lecia swego istnienia obchodzi w tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach. Z tej właśnie okazji, 7 listopada br. w Hotelu Europa odbyła się uroczysta gala, na której wręczone zostały po raz pierwszy w historii „Złote Sowy” – specjalne nagrody dla wykładowców oraz słuchaczy. Jedną z nich wyróżniony został wicestarosta Dariusz Dąbrowski – wykładowca a zarazem Przewodniczący Rady Naukowej UTW.


wtorek, 8 listopada 2022 09:34

Rozpoczął się sezon grzewczy. Wraz z jego nastaniem wzrasta liczba przypadków zatrucia tlenkiem węgla i pożarów budynków. Stąd apel  Wojewody Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z urządzeń grzewczych. W wielu przypadkach udałoby się uniknąć pożarów, gdyby właściciele obiektów dbali o kominy odprowadzające produkty spalania z pieców ogrzewających ich domy. Warto zaopatrzeć się również w czujniki tlenku węgla i dymu. Szczegóły w materiałach poniżej. 


poniedziałek, 7 listopada 2022 13:00

Lubisz kręcić film? Jesteś kreatywny? Myślisz nieszablonowo? Masz pomysł, jak przekonać dorosłych do odpowiedzialnego zachowania na drodze? To coś dla ciebie! Weź udział w organizowanym przez nas konkursie „Krótki film o bezpieczeństwie”. Na prace czekamy do 15 grudnia br.


poniedziałek, 7 listopada 2022 12:10

Ocena pracy nauczyciela i dyrektora w świetle nowych przepisów, kształcenie uczniów niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych czy Zintegrowany System Kwalifikacji – to główne tematy poruszane podczas spotkania Rady Dyrektorów ds. Szkolnictwa Zawodowego przy Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty, jakie odbyło się 4 listopada br. w Centrum Kształcenia Zawodowego  w Starachowicach. Uczestniczył w nim również starosta Piotr Ambroszczyk.


poniedziałek, 7 listopada 2022 09:29

Najpierw konferencja poświęcona profilaktyce samobójstw, a teraz warsztaty dla psychologów, pedagogów, wychowawców w środowiskach harcerskich czy opiekunów grup senioralnych. W ten sposób Powiat Starachowicach próbuje walczyć z przemilczanym wciąż w Polsce problemem suicydologii.


poniedziałek, 7 listopada 2022 09:17

Do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie trafi książka „Lutek. Żołnierz od Gór Świętokrzyskich”. Publikacja zawiera fragmenty wspomnień Lucjana Krogulca ps. Lutek.


poniedziałek, 7 listopada 2022 08:52

Powiat rusza z realizacją kolejnego projektu w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Niebawem odbędą się pierwsze zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz spotkania profilaktyczne z młodzieżą i seniorami z gminy Starachowice i gminy Brody. Zmodernizowane zostanie też przejście dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Starachowicach.


piątek, 4 listopada 2022 17:04

Powiat Starachowicki intensyfikuje działania wokół rewitalizacji Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. 4 listopada br. podpisana została deklaracja z jedenastoma  partnerami co do ich udziału w procesie odbudowy kolei. Planowane jest również powołanie zespołu konsultacyjno – doradczego przy Staroście Starachowickim do spraw Starachowickiej Kolei Wąskotorowej.


czwartek, 3 listopada 2022 14:55

Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie, zwłaszcza maturzyści przygotowujący się do studiów na kierunkach technicznych lub ścisłych, będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć, prowadzonych przez kieleckich wykładowców akademickich. Starosta Piotr Ambroszczyk podpisał list intencyjny w sprawie deklaracji współpracy Powiatu z Politechniką Świętokrzyską i Urzędem Marszałkowskim w ramach przygotowania i realizacji projektu „Dziś  uczeń – jutro student”, który ma to umożliwić.