Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 24 października 2023 13:00

​​​​​​​Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, osobą jej najbliższą lub świadkiem przestępstwa? Przysługuje Ci prawo do skorzystania z nieodpłatnej pomocy. Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”) z Nowego Sącza, prowadzące punkty NPP i NPO w naszym powiecie, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, promują dostęp do sieci ośrodków nieodpłatnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się najbliższy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym w naszym powiecie, możecie to sprawdzić na liście naszych jednostek nieodpłatnego poradnictwa, którą znajdziecie TUTAJ.


wtorek, 24 października 2023 09:13

26 października br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 23 października 2023 14:33

„Dajemy nadzieję działając” – to tytuł warsztatów interdyscyplinarnych, jakie odbywać się będą od października do grudnia br. z udziałem przedstawicieli służb mundurowych z całego województwa, a także instytucji pomocowych w naszym powiecie, aby mogli oni skuteczniej nieść pomoc osobom w kryzysie, zagrożonym samobójstwem i podejmującym działania autodestrukcyjne. Pierwszy z warsztatów, poświęcony „Kryzysowi jako szansie na lepsze życie” odbył się 23 października w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. 


poniedziałek, 23 października 2023 14:13

Powiat Starachowicki był współgospodarzem III Kongresu Entuzjastów i Przyjaciół Kolei, organizowanego przez Fundację ProKolei. Przez trzy dni gościliśmy w Starachowicach miłośników transportu kolejowego w Polsce, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także sympatyków, hobbystów i aktywistów, zaangażowanych w ochronę i promowanie tej formy transportu.


poniedziałek, 23 października 2023 08:00

Zmienia się tryb obsługi interesantów w Dziale Ochrony Pasa Drogowego w Zarządzie Dróg Powiatowym w Starachowicach. Od 1 listopada br. osoby, które będą chciały załatwić tam sprawę, będą mogły to zrobić od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy jednostki czyli od godz. 7.00 do godz. 15.00. 


piątek, 20 października 2023 15:19

Trwają prace przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Aktualnie wykonano ponad 2% kontraktu zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem finansowo-rzeczowym. Niebawem rozpocznie się palowanie czyli wbijanie fundamentów pod nowy obiekt. 


czwartek, 19 października 2023 12:20

Miłośnicy kolei i techniki z całej Polski zjadą na weekend do naszego powiatu na III Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei, jaki odbywać się będzie w Starachowicach. Przed nami trzy dni (20-22 października) paneli dyskusyjnych, sesji warsztatowych i wizyt studyjnych poświęconych kolei, transportowi zbiorowemu, historii oraz technice. A wszystko to w bliskim sąsiedztwie naszego powiatowego zabytku – Starachowickiej Kolei Wąskotorowej, która będzie stanowić nie lada atrakcję trzeciej edycji kongresu. 


czwartek, 19 października 2023 12:13

18 października 2023 r. zmarła Joanna Główka - radna Rady Powiatu w Starachowicach. Pani Joanna była radną Rady Powiatu w Starachowicach obecnej kadencji, wcześniej radną Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Z wykształcenia pedagogiem, pracowała w Szkole Podstawowej nr 12, nr 3, a potem w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach. Od jakiegoś czasu zmagała się z chorobą, którą niestety przegrała. 

***

Wyrazy żalu i głębokiego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składa

Rada i Zarząd Powiatu w Starachowicach

 


czwartek, 19 października 2023 11:46

Uczą i wychowują, dodają skrzydeł i rozbudzają pasję. Chociaż na co dzień w cieniu, w ten jeden dzień w roku, oczy całego powiatu zwrócone są właśnie na nich - naszych nauczycieli. 18 października br. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się Powiatowo – gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. 


czwartek, 19 października 2023 08:21

Uwaga kierowcy! Od 23 do 28 października br. zamknięty będzie dla ruchu odcinek drogi powiatowej 0618T (Lipie-Henryk "Szyb") - od zjazdu na Lipie do Willi Rosochacz - w związku z prowadzonymi tam robotami drogowymi. Wykonawca prac – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar Sp. z o.o. - przeprasza za utrudnienia.