Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 3 kwietnia 2024 08:16

Powiat utworzy dwie nowe klasy mundurowe. Będą to klasyczne Oddziały Przygotowania Wojskowego. Powstaną one od września br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Jest już pozytywna opinia w tej sprawie Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.


czwartek, 28 marca 2024 12:10

Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność! 27 marca br. odbyło się jej pierwsze, inauguracyjne posiedzenie, na którym młodzi samorządowcy złożyli już ślubowanie. Za nimi też pierwsze głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących MRP.  


wtorek, 26 marca 2024 14:03

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach obejmie swym patronatem klasę wielozawodową w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 25 marca br. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie. 


poniedziałek, 18 marca 2024 11:35

NagłóPrzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór do IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i zachęca młodych ludzi do zgłaszania swoich kandydatur. Rekrutacja potrwa od 11 marca do 10 maja 2024 r. Szczegóły poniżej. 


piątek, 15 marca 2024 12:09

Za nami Świętokrzyskie Targi Edukacyjne i Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych – dwa wyjątkowe wydarzenia,  poświęcone prezentacji bogatej oferty edukacyjnej, zarówno ze strony renomowanych uczelni wyższych, jak i znakomitych szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Była to znakomita okazja dla uczniów, absolwentów, rodziców, ale też wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem swojej kariery do nawiązania kontaktów, zdobycia cennych informacji oraz podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnej ścieżki edukacyjnej.


czwartek, 7 marca 2024 15:31

Przed nami Świętokrzyskie Targi Edukacyjne i Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych – dwa wyjątkowe wydarzenia, organizowane przez Powiat,  poświęcone prezentacji bogatej oferty edukacyjnej, zarówno ze strony renomowanych uczelni wyższych, jak i znakomitych szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. To  idealna okazja dla uczniów, absolwentów, rodziców, ale też wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem swojej kariery do nawiązania kontaktów, zdobycia cennych informacji oraz podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnej ścieżki edukacyjnej.


piątek, 16 lutego 2024 13:06

Ferie trwają w najlepsze, a na strzelnicach przy II LO w Starachowicach coraz więcej młodzieży i osób dorosłych. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczą się podstawowych umiejętności strzeleckich i to całkowicie za darmo. 


wtorek, 13 lutego 2024 10:39

Hala sportowa przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach jest już otwarta! Powiat zakończył już oficjalnie kompleksowy remont tego obiektu. 9 lutego br. odbyło się tu ślubowanie klas pierwszych. 


czwartek, 8 lutego 2024 14:56

Zapraszamy na wystrzałowe ferie do strzelnic urochomionych przez Powiat, zarówno kulowej, jak i wirtualnej przy II LO w Starachowicach. Obiekty będą dostępne niedopłatnie przez całą zimową przerwę, tj. od 12 do 25 lutego, z wyłączeniem weekendów. W przypadku dużego zainteresowania, być może także w soboty.  Szczegóły poniżej. 


piątek, 26 stycznia 2024 09:33

Nie tylko seniorzy, ale też młodzież będzie mieć swoją radę w naszym powiecie. Z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka Rada Powiatu w Starachowicach podjęłą uchwałę  o utworzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego oraz nadania jej statutu.