Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 7 czerwca 2023 08:19

Czy klimat miasta można „poprawić”? Czym jest plantacyjna „gorączka złota”? Jakie są globalne zmiany w rolniczym użytkowaniu ziemi? Czy tracimy lód pod nogami? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, uczestniczący w projekcie „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?”, realizowanym  przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Podsumowanie działań odbyło się 6 czerwca, podczas spotkania z udziałem przedstawicielek uczelni i władz powiatowych.


czwartek, 1 czerwca 2023 10:48

Dzisiaj Dzień Dziecka. W świecie pełnym możliwości i szybkich zmian, coraz więcej rodziców zastanawia się, jak wychować dziecko, które poradzi sobie w życiu zawodowym i osobistym. Przedsiębiorczość to cecha, która może znacznie ułatwić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.  Jak więc wychować przedsiębiorcze dziecko? W jakie kompetencje warto je wyposażyć? Sprawdźcie co radzą specjaliści z programu Bankowcy dla Edukacji.


środa, 26 kwietnia 2023 14:55

Ananas berżenicki, kronselka, kosztela, malinowa oberlandzka i oliwka żółta czyli tzw. papierówka – to stare odmiany jabłoni, które pojawią się mini sadzie, jaki powstanie niebawem przy III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Grupa uczennic z tamtejszej szkoły wzięła udział w projekcie Fundacji Banku Ochrony Środowiska i zdobyła fundusze na założenie tradycyjnego sadu. Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądać? 


wtorek, 25 kwietnia 2023 11:58

Docenienie zawodu technika, propagowanie kształcenia technicznego, w tym również studiów technicznych czy wreszcie popularyzacja osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym – to główne cele odbywających się u nas Dni Technika, organizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. W podsumowaniu tegorocznej edycji uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:22

Za nami kolejna giełda szkół ponadpodstawowych organizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się bliżej z ofertą edukacyjną szkół średnich w naszym powiecie oraz skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy prowadzili warsztaty na temat zawodów przyszłości i aktualnych tendencji na rynku pracy.