Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 3 listopada 2023 11:39

103 to liczba rodzin zastępczych, jakie działają w naszym powiecie. Aż 71 z nich to rodziny spokrewnione, a tylko pięć ma status zawodowych. To nadal za mało, biorąc pod uwagę coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie. Codziennie przychodzą maile z pytaniem o miejsce dla kolejnych dzieci w pieczy zastępczej. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc, zachęcamy do udziału w kolejnej edycji szkolenia PRIDE dla rodzin zastępczych. 


wtorek, 19 września 2023 13:14

Logo aktywny samorządJesteś osobą niepełnosprawną? Chcesz otrzymać dofinansowanie do nauki w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub do przeprowadzenia przewodu doktorskiego? Teraz możesz to zrobić! Złóż wniosek w ramach programu „Aktywny samorząd”. Masz na to czas do 10 października br. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 5 września 2023 10:03

Mężczyzna na wózku inwalidzkim na plaży z radośnie uniesionymi do góry rękami  Znasz wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym? Jeśli tak, zgłoś je do Konkursu "Człowiek bez barier", organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Szczegóły poniżej. 


piątek, 1 września 2023 14:22

Choć Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest w październiku, starachowickie koło Polskiego Związku Niewidomych, świętowało go już 31 sierpnia br. A towarzyszył im w tym m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


wtorek, 29 sierpnia 2023 09:28

Do 15 września br. można składać wnioski o przyznanie tegorocznej Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego „Czyste Serce”. To wyróżnienie dla osób i instytucji za bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu świętokrzyskiego. W tym roku zostanie ono wręczone w czterech kategoriach: „Instytucja”, „Organizacja pozarządowa”, „Wydarzenie/akcja” oraz „Osoba fizyczna”. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 10 sierpnia 2023 15:42

Inauguracyjne posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Starachowickim odbyło się 8 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować za pracę dotychczasowym jej członkom. 


piątek, 28 lipca 2023 08:25

Warsztaty rękodzieła, budowanie zamków z piasku, poszukiwania skarbów, mini olimpiada czy wreszczie zajęcia żeglarskie połączone z rejsem żaglówką dookoła wyspy na zalewie w Brodach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników wakacyjnych spotkań integracyjnych dla dzieci z pieczy zastępczej, jakie zorganizował w tym roku Powiat Starachowicki. Wzięło w nich udział 16 dzieciaków z rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, działających w naszym powiecie. 


poniedziałek, 24 lipca 2023 09:03

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Osoby z niepełnosprawnością mogą nadal ubiegać się o wsparcie z PFRON -u na likwidacę barier utrudniających im aktywizację społeczną i zawodową. Wnioski można składać do 31 sierpnia br. w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) pod adresem LINK lub osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, ul. Złota 6. Szczegóły poniżej. 


piątek, 21 lipca 2023 11:22

"Bezpieczne wakacje" - to tytuł kampanii, prowadzonej przez Państwową Komisję do spraw przeciwdziałania
wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat w związku ze wzrostem zagrożenia wykorzystywania seksualnego dzieci podczas wakacji. W ramach tej akcji w pociągach PKP Intercity emitowany jest specjalny spot, a za kilka dni w mediach społecznościowych ( Tik Tok) , rusza kampania #w co nie pakuję się w wakacje, oraz webinarium dla opiekunów na Instagramie. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 20 lipca 2023 11:16

Powiat wspiera aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, dofinansowując ze środków PFRON różne projekty złożone przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tym razem wesprze Starachowickie Stowarzyszenie „Niepełnosprawni Plus”, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”, Gminne Stowarzyszenie Niepełnosprawnych przy Klasztorze Cystersów i Starachowickie Koło Polskiego Związku Niewidomych w organizacji lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych.