Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 grudnia 2022 13:58

Wyjątkowa Wigilia w wyjątkowym miejscu – Warsztatach Terapii Zajęciowej w Starachowicach. To właśnie tutaj gościł starosta Piotr Ambroszczyk 20 grudnia br., podziwiając jasełka w wykonaniu uczestników placówki. Przy okazji obejrzał też obiekt, w którym zakończyła się już termomodernizacja. 


środa, 21 grudnia 2022 13:50

- Cieszę się, że jest takie miejsce w naszym powiecie, jak Dzienny Dom Seniora w Starachowicach i że wielu mieszkańców odnalazło tutaj swój drugi dom. Obyście nigdy nie czuli się już samotni – mówił starosta Piotr Ambroszczyk podczas spotkania wigilijnego jakie odbyło się 19 grudnia br. w Dziennym Domu Senior+ w Starachowicach. Było ono okazją do przełamania się wspólnie opłatkiem, złożenia sobie bożonarodzeniowych życzeń oraz wspólnej wieczerzy. 


środa, 21 grudnia 2022 13:37

Paczki ze świątecznymi darami trafiły do dzieci z ukraińskich rodzin, które znalazły schronienie na terenie naszego powiatu, uciekając przed wojną. Powiat zorganizował również świąteczne spotkanie z malowaniem pierników, tworzeniem ozdób świątecznych i wspólnym śpiewaniem kolęd. A wszystko w ramach projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”.  


środa, 21 grudnia 2022 13:14

Dobiegła końca modernizacja jednego z budynków Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 grudnia br. odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu. 


środa, 21 grudnia 2022 11:49

Rozpoczął się okres przedświątecznej gorączki, świadczą o tym nie tylko ozdobione witryny sklepowe, piosenki świąteczne i wszechobecne promocje, ale także wzmożona aktywność oszustów. Aby się im nie dać, warto zachować zdrowy rozsądek wydając pieniądze w sposób odpowiedzialny i dbając o bezpieczeństwo zakupów, przypomina ZBP.


poniedziałek, 19 grudnia 2022 12:21

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie wzbogacił się o nowy samochód – toyotę carpol - przystosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Zakup był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar D).


poniedziałek, 19 grudnia 2022 08:11

Powiat Starachowicki zorganizował warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego dla psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, interwentów i profilaktyków. Poprowadził je Dariusz Łuczak – specjalista z tego zakresu, interwent, wykładowca akademicki i wieloletni praktyk.


piątek, 16 grudnia 2022 08:48

Powiat pozyskał dofinansowanie ze środków norweskich na poprawę efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w Starachowicach. Projekt zakłada termomodernizację ZSZ nr 1 oraz II LO w Starachowicach. 


czwartek, 15 grudnia 2022 14:57

Powiat Starachowicki otrzymał artykuły żywnościowe zakupione ze środków własnych samorządu województwa świętokrzyskiego. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zakupił je, celem przekazania obywatelom Ukrainy, którzy przebywają na terytorium RP w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Z otrzymanej żywności zostały przygotowane paczki żywnościowe dla obywateli Ukrainy z terenu naszego powiatu. Po odbiór paczek żywnościowych można się zgłaszać do Starostwa Powiatowego w Starachowicach w dniach 19-23 grudnia w godz. 7.30-15.30, po uprzedniem umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 41 276 09 41 lub 539 091 941.

 


czwartek, 15 grudnia 2022 14:20

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk zapraszają na Starachowickie Dni Prawnicze, które odbędą się 21 grudnia (środa) na sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Szczegółowy program poniżej.