Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 23 września 2022 14:55

28 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek prezentujemy poniżej. Będzie ono także transmitowane na stronie: esesja.tv.


piątek, 23 września 2022 14:53

27 września br. na polanie przed kaplicą św Jacka w Wąchocku odbędą sie uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowicie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock. Dokładny program zamieszczamy poniżej. 


piątek, 23 września 2022 10:55

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało XIII edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. Impreza odbyła się w tym roku w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.


czwartek, 22 września 2022 18:30

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.


czwartek, 22 września 2022 15:47

Spółka PEREKO obejmie patronatem uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 22 września br. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.


czwartek, 22 września 2022 09:57

Plakat IX Festiwalu Nauki Przed nami IX Festiwal Nauki - cykliczna impreza popularyzyjąca naukę, organizowana przez Powiat Starachowicki we współpracy z Gminą Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Tym razem będzie trwała trzy dni - 26, 27 i 28 września. Każdy dzień to inny panel tematyczny. Jaki? Zobaczcie poniżej. 


środa, 21 września 2022 15:48

Powiat oddał kolejne dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno wyniesione, do użytku starachowiczan. Oba znajdują się na ulicy Szkolnej, przy II Liceum Ogólnokształcącym. Dzięki środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg i wsparciu Gminy Starachowice zostały one przebudowane w trosce o bezpieczeństwo korzystających z nich pieszych.


środa, 21 września 2022 15:45

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.


środa, 21 września 2022 08:40

W czasach rosnącej inflacji coraz więcej osób szuka sposobu na ochronę wartości swoich oszczędności. Inwestycjami mogącymi zapewnić wyższe zyski niż depozyty bankowe i tym samym skuteczniejszą ochronę oszczędności przed inflacją, są z pewnością akcje spółek notowanych na giełdzie. Żeby jednak na giełdzie zarobić, a nie stracić, trzeba się dobrze przygotować.


poniedziałek, 19 września 2022 12:37

Za nami XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Ponad 150 druhów i druhen z 17 drużyn ochotniczych w naszym powiecie rywalizowało ze sobą o miano najlepszej, która będzie reprezentowała nasz Powiat na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zwycięzcą został OSP Mirzec.