Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 22 września 2022 15:47

Spółka PEREKO obejmie patronatem uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 22 września br. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.


czwartek, 22 września 2022 09:57

Plakat IX Festiwalu Nauki Przed nami IX Festiwal Nauki - cykliczna impreza popularyzyjąca naukę, organizowana przez Powiat Starachowicki we współpracy z Gminą Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Tym razem będzie trwała trzy dni - 26, 27 i 28 września. Każdy dzień to inny panel tematyczny. Jaki? Zobaczcie poniżej. 


środa, 21 września 2022 15:48

Powiat oddał kolejne dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno wyniesione, do użytku starachowiczan. Oba znajdują się na ulicy Szkolnej, przy II Liceum Ogólnokształcącym. Dzięki środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg i wsparciu Gminy Starachowice zostały one przebudowane w trosce o bezpieczeństwo korzystających z nich pieszych.


środa, 21 września 2022 15:45

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.


środa, 21 września 2022 08:40

W czasach rosnącej inflacji coraz więcej osób szuka sposobu na ochronę wartości swoich oszczędności. Inwestycjami mogącymi zapewnić wyższe zyski niż depozyty bankowe i tym samym skuteczniejszą ochronę oszczędności przed inflacją, są z pewnością akcje spółek notowanych na giełdzie. Żeby jednak na giełdzie zarobić, a nie stracić, trzeba się dobrze przygotować.


poniedziałek, 19 września 2022 12:37

Za nami XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Ponad 150 druhów i druhen z 17 drużyn ochotniczych w naszym powiecie rywalizowało ze sobą o miano najlepszej, która będzie reprezentowała nasz Powiat na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zwycięzcą został OSP Mirzec.


poniedziałek, 19 września 2022 12:29

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w obchodach 78. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym, upamiętniających zwycięstwo Żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka” nad oddziałami Wehrmachtu i SS.


poniedziałek, 19 września 2022 11:15

Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan reprezentował Powiat podczas obchodów Dnia Sybiraka oraz 83. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, organizowanych przez Gminę Starachowice, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, Szkołę Podstawową Nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” oraz Park Kultury.


poniedziałek, 19 września 2022 09:34
Wrześniowe spotkanie dzieci i młodzieży na Wykusie _zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne 

29 września br. na polanie Wykus odbędą sie XX Wrześniowe spotkania dzieci i młodzieży, organizowane przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Starachowicach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka oraz Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 września 2022 15:26

Ochrona zdrowia psychicznego w aspekcie zachowańsuicydalnych” - to tytuł konferencji, jaka odbyła się 16 września br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka w związku z przypadającym sześć dni wcześniej Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.