Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:57

Starosta Piotr Ambroszczyk reprezentował Powiat podczas uroczystości z okazji 79. rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia w Starachowicach przez Oddział Partyzancki Antoniego Hedy „Szarego”.


wtorek, 2 sierpnia 2022 15:27

Celem konkursu "Gospodarstwo z duchem czasu" jest promocja gospodarstw Powiatu Starachowickiego, które postanowiły utrzymać i rozwijać działalność agroturystyczną lub rolniczą.


Nowoczesne gospodarstwo to nie tylko strzecha i drewniany płot. Wieś zdecydowanie idzie z duchem czasu, a samo rolnictwo ma więcej wspólnego z zaawansowanymi technologiami i naukowymi badaniami, niż może się wydawać. Świetne gospodarstwa tworzą ludzie z pasją, którzy ciężko pracują aby ich goście mogli korzystać z owoców ich pracy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 16 sierpnia 2022 r.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu.wtorek, 2 sierpnia 2022 13:38

Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny przyjedzie do powiatu starachowickiego. Przez dwa dni, tj. 10 i 11 sierpnia w godz. 9.00 - 15.00 będzie dostępny przy ul. Kościelnej 10 w Wąchocku. Będą mogły z niego skorzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Nowocześnie wyposażony gabinet służy młodym pacjentom nieodpłatnie, a koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego pokrywane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. W trakcie wizyty możliwe jest lakowanie zębów, przeprowadzenie fluoryzacji, wykonanie RTG, jak również specjalistyczne leczenie. Dodatkowo specjaliści położą nacisk na edukację i instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej u najmłodszych. Więcej na:  https://www.nfz-kielce.pl/wazne-informacje/harmonogram-postojow-dentobusu-sierpien-2022-r/ .
 


czwartek, 28 lipca 2022 08:23

1 sierpnia br. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego przeprowadzony zostanie trening wojewódzki systemu alarmowania ludności, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania.

Biuro Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Starachowicach informuje, że 1 sierpnia br. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego przeprowadzony zostanie trening wojewódzki systemu alarmowania ludności, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania.

Ma on na celu praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych, a jednocześnie upamiętnienie 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


czwartek, 21 lipca 2022 12:35

Projekt Świętokrzyskie dla Ukrainy/ Свєнтокшиське для УкраїниPowiat Starachowicki rozpoczął realizację projektu pn. ,,Świętokrzyskie dla Ukrainy’’ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z miastem Kielce oraz powiatami: kieleckim, starachowickim, skarżyskim, włoszczowskim, przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Liderem projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach.


poniedziałek, 18 lipca 2022 15:34

Ponad dwudziestu funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas uroczystego apelu z okazji święta policji. W tym wyjątkowym dniu towarzyszył im również wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który w imieniu wszystkich samorządowców z powiatu podziękował za ich codzienną służbę.


piątek, 15 lipca 2022 11:14

Właśnie rozpoczęła się rejestracja uczestników 8. edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda STARa, który odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia. Imprezę poprzedzą w tym roku konwoje STARa, na które również prowadzimy zapisy. Potrwają one do 10 sierpnia br.


czwartek, 14 lipca 2022 16:42

Powiat pozyskał 1 mln zł na modernizację bazy Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Środki pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w ramach naboru dedykowanego samorządom na byłych terenach po zlikwidowanych PGR-ach. 14 lipca br. Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek odebrał promesę na dofinansowanie tej inwestycji z rąk wicewojewody świętokrzyskiego Rafała Nowaka. 


środa, 13 lipca 2022 15:18

79 lat temu Michniów praktycznie zniknął z powierzchni ziemi, stał się "Golgotą wsi polskiej" i symbolem 817 wsi spacyfikowanych w czasie II wojny światowej. O ich tragicznej historii ma przypominać Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, obchodzony 12 lipca. Jego obchody nabierają jeszcze większego wymiaru, właśnie w Michniowie. W tym roku uczestniczył w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 8 lipca 2022 17:08

Integracja międzykulturowa i realizacja usług społecznych to główne cele działania Spółdzielni Socjalnej „Integracja”, która została utworzona na spotkaniu założycielskim, jakie odbyło się 8 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.