Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 21 maja 2024 11:51

Od 27 maja br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu ruch odbywa się wahadłowo. Zostanie on utrzymany, z tą tylko różnicą, że będzie się teraz odbywał po nowej jezdni po stronie wschodniej ulicy (pas od strony sklepu). Jezdnia po stronie zachodniej (od strony Pasternika), która była dotychczas wykorzystywana, zostanie od poniedziałku zamknięta. Ruch regulować będzie tak jak obecnie sygnalizacja. Prosimy o uważność. 

 


wtorek, 21 maja 2024 09:46

Za nami najważniejsza impreza kickbokserska tego roku, czyli mistrzostwa Polski w formule Low Kick. Na ringu w Starachowicach spotkali się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Trudno się dziwić. Wygrana stanowi przepustkę do reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i Europy. 


wtorek, 21 maja 2024 09:39

Za nami XXX, jubileuszowy Konkurs Łamigłowy czyli ogólnopolskie zmagania twórczego i logicznego myślenia uczniów szkół podstawowych z całej Polski, które już od 30 lat organizowane są w Starachowicach, w gościnnych progach Zespołu Szkół Społecznych STO. W tym roku patronował im starosta Piotr Babicki. 


poniedziałek, 20 maja 2024 14:58

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci w naszym szpitalu wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb małych pacjentów.


poniedziałek, 20 maja 2024 09:18

Za nami już prawie dwa tygodnie wytężonej pracy nowego Zarządu Powiatu w Starachowicach. Był to czas intensywnych spotkań z kadrą zarządczą oraz załogą, zarówno samego starostwa, jak i jednostek organizacyjnych powiatu i oczywiście wdrażania się w nowe obowiązki. 


piątek, 17 maja 2024 16:27

Przed nami niezwykła noc - Noc Muzeów. Już w najbliższą sobotę, 18 maja, zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen historii i kultury. Muzea i instytucje kultury otwierają swoje podwoje, abyście mogli wspólnie z bliskimi odkryć tajemnice i ciekawostki lokalnego dziedzictwa. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż! My oczywiście zapraszamy tego wieczoru do naszej placówki czyli Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które przygotowało dla swoich gości wiele atrakcji. To ma być ognista noc. W programie m.in. wędrówki po stałych wystawach, kuratorskie opowieści przyrodnicze, archiwalno – techniczne niespodzianki z głębi magazynów muzealnych, motoryzacyjne niespodzianki, a także Teatr Ognia. Wstęp jest bezpłatny. Start o godz. 16.00.

 

 


piątek, 17 maja 2024 16:25

Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach zaprezentowało dorobek swych najmłodszych podopiecznych z okresu 35 lat działalności. Wernisaż odbył się 16 maja br., a prace można nadal podziwiać w siedzibie Ogniska, przy ul. Złotej w Starachowicach. 


piątek, 17 maja 2024 16:12

Ponad 70 mieszkanek naszego powiatu skorzystało z bezpłatnych badań ginekologicznych w ramach akcji „Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie”, realizowanej przez firmę Gedeon Richter Polska we współpracy z Powiatem Starachowickim. 


czwartek, 16 maja 2024 12:32

Młodzież z naszych szkół ponadpodstawowych poznaje historię górniczą Starachowic. Właśnie ruszył projekt „Młodzież SZYBuje”, realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach w ramach obchodów 400 –lecia Wierzbnika. 16 maja odbyły się pierwsze wykłady z udziałem uczniów I LO i ZSZ nr 2 w Starachowicach. W planach jest także mobilny spacer historyczny i konkurs literacki na fragment pamiętnika „Dzień z życia górnika”. 


czwartek, 16 maja 2024 08:31

Przed nami kolejna edycja "Żelaznych Korzeni" - warsztatów archeologicznych organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich! Bądźcie tam z nami 7 czerwca br.!