8°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1032 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
13 °C 17 °C 12 °C 10 °C 7 °C
5 °C 2 °C 4 °C 3 °C 2 °C
wtorek, 22 stycznia 2019 11:49

Władze powiatu uczciły 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przez trzy dni  (18-20 stycznia br.) w sześciu gminach, w tym dwóch na terenie naszego powiatu (Mircu oraz Wąchocku), odbywały się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Uczestniczyli w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


piątek, 18 stycznia 2019 11:15

Trwają rozmowy w sprawie organizacji znanej już imprezy kolarskiej pod nazwą Starachowicka Strzała.  Impreza, tak jak rok temu, miałaby być połączona  z Mistrzostwami Polski Masters w kolarstwie szosowym. Spotkanie w tej sprawie odbyło się 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Z Grzegorzem Wajsem, szefem Poland Bike, firmy która jest głównym organizatorem imprezy spotkał się wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Podczas spotkania omówione zostały wstępnie plany na rok 2019.  


piątek, 18 stycznia 2019 10:29

Władze powiatu wracają do dobrych praktyk w zakresie aktywnej współpracy z samorządami w ramach Związku Powiatów Polskich. 10 stycznia br. starosta Piotr Babicki uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego i został wybrany jego reprezentantem w Kapitule Nagrody „Świętokrzyska Victoria”. Natomiast w czwartek, 17 stycznia br. wziął udział w XXIV Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, jakie odbyło się w Warszawie. 


środa, 16 stycznia 2019 09:02

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w posiedzeniu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, która zebrała się po raz pierwszy w tym roku. Na posiedzeniu, które odbyło się 14 stycznia br. przyjęto informację z działalności w ubiegłym roku. Dyskutowano także o różnych kwestiach związanych z pomocą medyczną dla osób niepełnosprawnych w naszym powiecie.


poniedziałek, 14 stycznia 2019 09:42

Harmonogram wydarzeń Ferii 2019 w Powiecie Starachowickim do pobrania jest poniżej :


 

 


środa, 9 stycznia 2019 23:40

Starosta Piotr Babicki dokonał uroczystego otwarcia nowej siedziby oddziału chorób zakaźnych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, która znajduje się teraz w tzw. bloku C nowego szpitala. Adaptacja pomieszczeń trwała kilka miesięcy i była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Państwa. W efekcie finalnym będziemy mieć teraz jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych oddziałów w regionie.  


wtorek, 8 stycznia 2019 15:36

Ułatwienie dla Mieszkańców powiatu! Dzwoniąc pod numer Starostwa Powiatowego w Starachowicach (41) 276 09 00 od niedawna jesteście Państwo łączeni z automatyczną centralą, gdzie można wybierać numery wewnętrzne i rozmawiać bezpośrednio z interesującym wydziałem. W zapowiedzi centrali podane są najczęściej wybierane numery wewnętrzne. Pełny ich spis dostępny jest w zakładce "Kontakt".


poniedziałek, 7 stycznia 2019 20:46

Już po raz ósmy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Starachowic. Mimo niskiej temperatury oraz opadów śniegu wzięło w nim udział wielu mieszkańców. Wśród uczestników Orszaku był też starosta Piotr Babicki, który wspólnie z wojewodą Agatą Wojtyszek, prezydentem Markiem Materkiem, a także ks. infułatem Stanisławem Pinderą i ks. dziekanem Henrykiem Bartosińskim, patronował uroczystości.


poniedziałek, 7 stycznia 2019 17:14

5 stycznia br., w przeddzień Święta Trzech Króli, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu odbył się III Gminny Koncert Kolęd. Przed publicznością zaprezentowało się blisko piędziesięciu miejscowych artystów. Ich występy podziwiał m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 31 grudnia 2018 14:01

Przypominamy mieszkańcom, że w co drugi poniedziałek każdego miesiąca wydziały: Geodezji, Kartografii i Katastru, a także Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach są czynne do godz. 17.00! Przyjmowanie wniosków do rejestracji odbywa się do godz. 16.40. Zachęcamy do załatwiania spraw także w godzinach popołudniowych.