9°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
15 °C 17 °C 17 °C 13 °C 14 °C
3 °C 9 °C 10 °C 7 °C 7 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 21 lutego 2023 12:29

23 lutego br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się L sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: https://esesja.tv/ Poniżej publikujemy porządek obrad. 


piątek, 17 lutego 2023 13:38

Ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym wiatrem w powiecie starachowickim wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy z 17 na 18 lutego br. może wiać u nas w porywach nawet do 75 km/h. 


środa, 15 lutego 2023 14:59

Powiat uczcił 81. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową – największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko w okupowanej Europie, a także 80 rocznicę powstania Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury". W uroczystościach, jakie odbyły się 14 lutego br. w Opactwie ojców Cystersów w Wąchocku, uczestniczył członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


środa, 15 lutego 2023 14:54

Za nami koncert charytatywny „Od serducha do serducha”, zorganizowany przez Fundację Zdążyć przed Panem Bogiem wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego z oddziałami integracyjnymi w Starachowicach. To było świetne wydarzenie wokalno – taneczno – charytatywne, któremu patronował m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 13 lutego 2023 11:32

O prawie 100 osób zmniejszyła się liczba bezrobotnych w naszym powiecie w stosunku do ubiegłego roku. Mimo obaw związanych z inflacją, napływem uchodźców i widmem zwolnień grupowych, sytuacja na ryku pracy jest dość stabilna. 


piątek, 10 lutego 2023 14:56

Już jest! Nowa grafika na kolejną, 9. Legendę STARa. Jej twórcą jest Marcin Bondarowicz – znany i ceniony w kraju i zagranicą rysownik i ilustrator, zdobywca kilkuset nagród, w tym głównej nagrody Award of Excellence na X Międzynarodowym Salonie Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych w Timisoarze (Rumunia) oraz nagrody European Newspaper Award 2022. Praca została oficjalnie zaprezentowana podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 10 lutego br. w Starostwie Powiatowym  w Starachowicach i będzie stanowić wizytówkę 9 edycji naszej imprezy. 


piątek, 10 lutego 2023 08:15

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zakończył się remont Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Efekty robią wrażenie – sala intensywnego nadzoru, poczekalnia dla pacjentów, trzy nowe łazienki, dziewięć wyremontowanych, odnowiony punkt pielęgniarski i klimatyzacja w dziewięciu pomieszczeniach. A wszystko po to by podnieść jakość i komfort leczenia pacjentów. 


środa, 8 lutego 2023 12:11

Ekologia i ekonomia mają ze sobą znacznie więcej wspólnego niż tylko grecki źródłosłów. Postawy przyjazne dla planety bardzo często okazują się również korzystne dla naszego portfela. Oto kilka pomysłów, jak możesz zadbać jednocześnie o środowisko naturalne i swoje finanse.


wtorek, 7 lutego 2023 09:17

Ponad 16 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ma trafić do Powiatu Starachowickiego. 6 lutego br. premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach naboru na 2023 r. Znalazły się na niej trzy inwestycje powiatowe – rozbudowa drogi Majków - Marcinków - Wąchock, remont drogi Mirzec – Malcówki, a także przebudowa ul Starachowickiej w Lipiu i rozbudowa ulicy Szkolnej w Adamowie. Czwarta, zgłoszona przez Powiat tj. przebudowa drogi powiatowej Rzepinek - Świślina – Szerzawy, umieszczona została na miejscu szóstym listy rezerwowej. 


poniedziałek, 6 lutego 2023 12:00

Do 14 lutego br. wydłużony został termin składania ofert w przetargu dotyczącym poprawy warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach. Powodem jest bardzo duże zainteresowanie, w tym wpływające pytania od potencjalnych oferentów, jak informuje Andrzej Klimczak – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach.