Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 27 lipca 2023 11:58

W najbliższy piątek, tj. 28 lipca br.  kolejna odsłona "Kina na leżakach". Wspólnie obejrzymy film " Żyć nie umierać". Projekcja odbędzie się w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Start godz. 21.00. 


wtorek, 25 lipca 2023 10:14

1 sierpnia, tak jak co roku będziemy czcili pamięć Powstańców Warszawskich. Serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do Kina "Kotłownia" (Muzeum przyrody i Techniki, ul. Wielkopiecowa 1) na specjalny pokaz filmu "Nie wolno było płakać" - reż. Michał Miziołek, Małgorzata Grygiel, Wojciech Saramonowicz, scen. Małgorzata Grygiel, Michał Miziołek. To wzruszająca historia kobiet, które trafiły do wojennego piekła ale go przetrwały. 


poniedziałek, 24 lipca 2023 15:30

27 lipca br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 24 lipca 2023 10:22
Fot. Dominik Telec

Trochę wolnego, wakacyjny vibe, dużo światła no i piękna złota godzina! Zachęcamy do fotografowania i uchwycenia Magii Powiatu Starachowickiego, natury, kultury materialnej oraz tradycji. 


poniedziałek, 24 lipca 2023 09:03

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Osoby z niepełnosprawnością mogą nadal ubiegać się o wsparcie z PFRON -u na likwidacę barier utrudniających im aktywizację społeczną i zawodową. Wnioski można składać do 31 sierpnia br. w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) pod adresem LINK lub osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, ul. Złota 6. Szczegóły poniżej. 


piątek, 21 lipca 2023 11:22

"Bezpieczne wakacje" - to tytuł kampanii, prowadzonej przez Państwową Komisję do spraw przeciwdziałania
wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat w związku ze wzrostem zagrożenia wykorzystywania seksualnego dzieci podczas wakacji. W ramach tej akcji w pociągach PKP Intercity emitowany jest specjalny spot, a za kilka dni w mediach społecznościowych ( Tik Tok) , rusza kampania #w co nie pakuję się w wakacje, oraz webinarium dla opiekunów na Instagramie. Szczegóły poniżej. 


piątek, 21 lipca 2023 10:43

20 lipca opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Uczniowie mają czas do 27 lipca, żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br. 


czwartek, 20 lipca 2023 11:19

O ponad 9 mln zł zmniejszyła się planowana strata Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w roku bieżącym. To dobry prognostyk i dowód na to, że zmiany idą w dobrym kierunku, choć sytuacja finansowana szpitala jest nadal trudna. 


czwartek, 20 lipca 2023 11:16

Powiat wspiera aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, dofinansowując ze środków PFRON różne projekty złożone przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tym razem wesprze Starachowickie Stowarzyszenie „Niepełnosprawni Plus”, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”, Gminne Stowarzyszenie Niepełnosprawnych przy Klasztorze Cystersów i Starachowickie Koło Polskiego Związku Niewidomych w organizacji lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych. 


czwartek, 20 lipca 2023 09:53

Dwie kolejne niedziele 9-go i 16-go lipca na starachowickim akwenie Piachy upłynęły w atmosferze sportowych zawodów wędkarskich pod patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. Wpierw odbyły się Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym, a następnie Otwarte Zawody w Wędkarstwie Feederowym - obie rywalizacje o Puchar Starosty 2023.